fbpx

Po osviežujúcej sprche som sa na recepcii chvíľku porozprával s ostatnými výmennými študentmi a spoločne s nimi som sa presunul na raňajky. Podľa toho, čo sme už vedeli, mali sme aj dnes mať program poriadne nabitý.

Keď sme sa zhromaždili v auditóriu, ponúkli nám na výber z dvoch aktivít. Buď môžeme ísť plávať do bazénu alebo môžeme pliesť náramky. Keďže som bol príliš lenivý na to, aby som sa išiel prezliecť 😄rozhodol som sa pre náramky. A rozhodnutie som neoľutoval, pretože som pri tom spoznal kopu nových ľudí a dozvedel sa veľa nových vecí. Skrátka, bola to zábava.

Keď som po krátkej prestávke na desiatu prišiel na recepciu, kde sme plietli náramky, ostal som mierne zaskočený. Stálo tam mne úplne neznáme dievča a čakalo na mňa. Nechápal som, prečo hľadá práve mňa, keďže som ju absolútne nepoznal. Až keď sa mi prihovorila, pochopil som dôvod. Ozvala sa totiž ku mne slovensky! Dozvedel som sa od nej, že sa volá Julieta a že pred dvoma rokmi bola na Slovensku na ročnej výmene. Bolo veľmi, veľmi super, keď som zase počul slovenčinu. Bola síce trochu lámaná, ale vzhľadom na náročnosť môjho rodného jazyka a jeho gramatiky bolo obdivuhodné, že sa Julieta takto naučila hovoriť za jediný rok.

Po obede sme sa všetci vybrali na exkurziu o pestovaní a spracúvaní ryže. Dozvedel som sa napríklad, že najkvalitnejšia je najdlhšia ryža. Teda, že krátkozrnné ryže nemajú takú vysokú kvalitu, ako dlhozrnné. Šokovala ma informácia, že existujú podvodníci, ktorí k ryži pridávajú plast, ktorý vyzerá ako ryža, aby zväčšili jej objem. Neviem koľko je na tom pravdy, ale tak nám to bolo na exkurzii povedané. Cestou na hotel sme sa ešte zastavili pozrieť jazerá neďaleko Alvaráda. Bol tam dokonca aj obchodík, ale keďže nám nikto nepovedal, že sa tam budú dať kúpiť veci, nemal som so sebou peniaze.

K večeru sme sa učili španielsku pesničku “Soy Yo” (ja som ja). Tiež nás to spojilo a na konci sme všetci tancovali a spievali. Bol to nádherný moment. Nikomu nezáležalo na tom, ako vyzeráte, akého ste vierovyznania, či farby pleti. Podstatné bolo, že sme ľudia. Ľudia, ktorí vedia medzi sebou vychádzať a nájsť to, čo nás spája a nie to, čo by nás mohlo rozdeľovať.

Další články od Marka

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!