fbpx

Kolumbia je nádherná krajina, exotická, iná aj nebezpečná. Má nádhernú históriu aj kultúru. Som veľmi vďačný Rotary, že som túto krajinu mohol bližšie spoznávať. Nikdy na to nezabudnem. Výmenný pobyt ma zmenil.

Nebol to najľahší rok môjho život, to určite nie ale na 100% to za to všetko stálo. Bolo mi smutno, plakal som, ale nie iba za Slovesnkom ale aj za Kolumbiou keď som nakoniec odišiel. Nemôžem povedať, že to odporúčam každému. Ale poviem toto, keď máš rád dobrodružstvá, nebojíš sa komunikovať a výjsť zo svojej komfortnej zóny na to aby si si našiel nových kamarátov, aby si zažil skúsenosti na ktoré budeš ešte dlho pamätať a aby si si našiel druhý domov tak výmenný pobyt s Rotary je presne pre teba, nemusíš ísť do USA alebo do Anglicka. Nie že by to bola nuda ale Kolumbia je 100krát zaujímavejšia. Možno si myslíš, že niečo nie je možné ale v Kolumbii to možné vážne je.

Máš v škole tarantuly alebo anakondy? Mne v škole v Kolumbii behali. Plával si už niekedy s krokodílmi, piranami alebo ružovými delfínmi v najväčšej rieke na svete? Ja už áno!

Desierte de Tatacoa

Rozlúčka

San Andrés konferencia

Mám plno kamarátov po celom svete a to iba vďaka tomuto dobrodružstvu. Výmena nie je pre každého ale keď už si si povedal že by si to rád zažil na vlastnej koži neváhaj a prihlás sa. Výmena mi zmenila život, ako v dobrom tak i v zlom. Mal som veľa momentov kedy mi chýbali kamarati, rodina a dokonca aj horalky a kofola ale prežil som to a teraz je so mna úplne iný a môžem povedať lepší, múdrejší a rozvážnejší človek s rozhľadom. Ja som veľmi rád, že som išiel má výmenu. Skús to ak ty a uvidíš, že nebudeš ľutovať.

Další články od Marka

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!