fbpx

Konečne po sto rokoch je tu ďalší článok, tak si ho užite. Dúfam, že sa mi podari napísať viac článkov, keďže mám za sebou prvý výlet do Karibiku.

Po dlhšej prestávke (nejako leniviem) Vám popíšem jeden z mojich ostatných výletov. Vyrazili sme v sobotu okolo už okolo pol deviatej doobeda, keďže cesta do Cali mali byť veľmi dlhá. A veru aj bola – cestovali sme takmer sedem hodín. Ubytovali sme sa v Palmire, kde býva môj host ujo, u ktorého sme prespali jednu noc. Bývali sme u neho, pretože Palmira je len okolo 40 minút cesty od Cali. Vybalili sme sa teda u uja a vybrali sa na obed do Cali, konkrétne do nejakého obchodného centra. Cesta nám ubehla rýchlo, keďže sme sa celý čas rozprávali. Naša prvá zastávka bola v miestnom najväčšom obchodnom centre, v Jardín Plaza (čítaj Hardín). Bolo to vážne obrovské. Zabudol som totiž povedať, že Cali je tretie najväčšie mesto v Kolumbii a žijú tam približne tri milióny ľudí. Býva tam aj výmenná študentka Hana z Českej Republiky.

Pretože sme cestovali celý deň, bol som vyčerpaný a tak som si to až tak neužil. Navečerali sme sa tam, prešli sme asi tisíc obchodov a tak sme sa už neskoro večer vybrali do Palmiry, kde som hneď zaspal. Na druhé ráno som sa zobudil okolo siedmej čo bolo dobre, pretože už o ôsmej sme mali vyraziť do Bugy, kde je z pohľadu katolíkov jeden z najposvätnejších kostolov v Kolumbii. Škoda len, že v ten deň bolo v Buge asi 40°C a k tomu asi sto tisíc ľudí, ktorí sa prišli pomodliť, či iba obdivovať veľkoleposť a nádheru tejto katedrály.

Hneď po prehliadke mesta sme sa vybrali ku jazeru Calima, pri ktorom leží mestečko, ktoré sa volá buď Calima alebo Darien. Moja host rodina totiž používala oba názvy a ja som nejako nerozumel prečo. Po ceste sme sa zastavili najesť v nejakej reštaurácii, dal som si čerstvo ulovenú rybu. Fajnotka. Následne sme sa vydali do Palmiry, kde sme bývali. Teda aspoň tak mi bolo povedané. No po chvíli som k svojej veľkej radosti zistil, že ideme do Cali. Veľmi som sa potešil, keďže som si konečne chcel dať poriadnu kávu v Starbucks (výrobca kávy a najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete). Išli sme do obchodného centra Chipichape, ktoré je, ako som neskôr zistil, druhým najväčším obchodným centrom v Cali. Prešli sme pár obchodov a ja som si doprial spomínaný Starbucks ale aj Crepes and Waffles (kolumbíjska sieť reštaurácii s palacinkami, waflami a zmrzlinou). Po dlhom a náročnom dni sme sa vrátili do Palmiry. Hoci by som sa najradšej zvalil do postele, musel som sa ešte pobaliť. Na druhý deň sme totiž odchádzali.

Po raňajkách sme nasadli do auta a pred nami bola trojhodinová cesta do Pereiry. Kam presne v Pereire pôjdeme, mi host rodičia nechceli prezradiť. Malo to byť pre mňa prekvapenie. Prekvapenie sa, žiaľ, nekonalo, pretože host rodičom nefungoval internet. Tak ma poprosili, aby som im nastavil navigáciu, vďaka čomu som sa dozvedel, že ideme do ďalšej pobočky Crepes and Waffles. Potešil som sa, keďže na desiatu by mi palacinky padli celkom vhod. Keď som sa ale host rodičov opýtal, kam pôjdeme na obed, povedali mi, že práve tam. Nadšený som práve nebol. Síce tam majú aj palacinky na slano, ale na raňajky som mal palacinku a na obed mi jedna palacinka nestačí. Tak som sa rozhodol, že si obed kúpim sám. Prišli sme sa do nejakého obchodného centra, kde mi bolo povedané, že si dávame rozchod. Ja som si objednal jedlo a moja host rodina kamsi zmizla. Tak som sa usadil a začal som jesť. Zároveň som si ešte písal so Sandrou, s ktorou sme si z toho všetkého robili srandu (ak to čítaš, tak ťa pozdravujem). Vtom prichádzajú host rodičia a hovoria mi, že ideme do iného obchodného centra, že tu sa im nepáči. Hoci som nedojedol ešte ani prvú nugetku sklapol som podpätky a vybral sa za nimi. Jedol som „kultúrne“ počas cesty. To druhé obchodné centrum bolo vzdialené asi 300 metrov a išli sme tam autom. Nechápal som prečo, ale dobre. Tam sme si dali palacinky a mňa potešilo, že tam boli aj obchody ako Bershka či Zara. Bohužiaľ sme nemali čas obchody prejsť, keďže do Ibagué to boli odtiaľ ešte asi tri hodiny.

Tento výlet bol super a som zaňho veľmi vďačný mojej host rodine.

Další články od Marka

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!