… príliš takže mami, oci nebojte sa. Asi toto môžem povedať na začiatok. Mám sa skvelo, naozaj. Asi tomu ani neveríte ale toto je môj druhý domov, áno trvalo mi veľmi dlho zvyknúť si ale podarilo sa a s úplnou ľahkosťou môžem povedať že to tu zbožňujem. Nebolo to ľahké ani teraz nieje ale človek si nájde cestu ako “prežiť” a ja prežívam a užívam pravdepodobne ako najlepšie môžem.

Spoznala som neskutočné kvantum ľudí, ktorých môžem nazvať priateľmi a takisto ľudí, o ktorých viem že na nich nezabudnem. Viem že to nieje správne, premýšľať o konci ale čím viac sa to blíži o to viac sa cítim skľúčenejšie. Áno, chýbate mi neskutočne ale viem že vy ste tam a viem že vás znova uvidím. Toto všetko tu asi už nie. Takže preto žijem, užívam a využívam každú jednu príležitosť spoznať niečo nové, robiť omnoho viac zážitkov ako doteraz a nestrácať čas s vecami, ktoré viem že nezmením alebo nemá zmysel sa nimi zaťažovať. Prekonávam svoje strachy a skúšam to na čo by som nikdy nemala odvahu predtým.

Keď už sa doslova preprogramujete na životný štýl daného miesta, neviem si predstaviť ako si to nemôžete užívať či vidieť to pekné a pozitívne. Zo začiatku sa takmer všetko zdalo doslova hrozné a chcela som sa vrátiť lebo som iba som očakávala kedy príde to obdobie najlepšieho roka života ako každý hovoril a ono to prišlo. Teraz to mám, tu v tejto chvíli a som vďačná každému kto čo i len trošku prispel k tomu aby som sa takto cítila. Lebo ľudia, ktorých mám každý deň pri sebe sú ľudia, ktorí sa stali mojimi priateľmi a to niesú iba také obyčajné priateľstva.

Sú to priateľstvá, ktoré si vážite viac, lebo tí ľudia mali a aj majú s vami trpezlivosť či už na začiatku s jazykovou bariérou alebo s vašou odlišnou zahraničnou osobnosťou. Sú to ľudia, ktorí Vám darovali veľa času na vzájomné spoznávanie, dali Vám ich dôveru aby ste vstúpili do ich životov. Poznám ľudí, ktorí sú mi blízki od prvého momentu a mám s nimi nespočetne veľa zážitkov, ľudí, ktorí boli mojimi priateľmi ale už niesu a ľudí, ktorých som spoznala pred nedávnom a už teraz viem že mi budú chýbať. Lebo tieto typy priateľstiev sú také že ani nemáte čas sa pohádať lebo viete že to za to nestojí lebo nieje čas na vzájomné udobrovanie. Sú to priateľstvá, ktoré majú iba to dobré to nezabudnuteľné.

Všetko je o zmene, prispôsobení sa počúvaní čo Vám druhí hovoria ale aj o počúvaní čo Vám vraví vaša hlava a srdce. Lebo báť sa a iba preto stratiť príležitosť zažiť to na čo budete spomínať celý život sa Vám neoplatí. Viem že stále som to vaše malé “malé” dievčatko, o ktoré sa ešte stále bojíte a aj sa budete báť ale verte mi starajú sa tu o mňa dobre. Ver mi mami, nemusíš umierať strachom resp. dúfam že už si si tým prešla a iba vtipkujete o tom či prídem Titanicom alebo na koni. Takže si to ešte užite bezomňa. Áno mami môžeš si požičiavať moje oblečenie naďalej, vôbec mi to neprekáža.

Predsalen ešte chýba nejaká tá doba do môjho návratu.

Len Vám hovorím a to úprimne že očakávam keď sa vrátim že budete všetci rovnako strelení a budete sa správať “NORMÁLNE”. !!

Další články od Lenky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!