Asi už je zbytočne písať aký bol mesiac apríl alebo máj lebo obidva boli skvelé. Teraz poviem niečo možno pre niekoho viac zaujímavé. Jedlo. Churasco ako prvé. Ako u nás grilovačka ale tu je to každý víkend. Je hovädzie alebo bravčové na grile podávané s ryžou lebo ryža môže byť aj šalát ale to najdôležitejšie je to mäso. Každý víkend či narodeniny výročie alebo normálny deň a nuda poďme grilovať. Ryžaaaaaaa. Vždy a všade so všetkým. Kuraaaaaaa. Takmer vždy a všade. Ak nie kuracie tak bravčové ak nie bravčové tak hovädzie.

Musím povedať že trvalo mi veľmi dlho kým som objavila tajomstvá a dobré chute tejto kuchyne. A keď hovorím veľmi dlho mýslim tým aj 4 mesiace. Nevedela som si na to zvyknúť varievala som si sama lebo všetko mi pripadalo iné a nie veľmi chutné. Pamätám si prvé dni a veci ktoré som si zapísala: Coca-Cola chutí inak, mlieko chutí inak, oboje sladšie ako u nás, kukuričné vločky iný tvar aj chuť, chleba, ach ten nás európsky chlieb, sušené mlieko do horúcej vody a pridať niečo granko.  Len tak mimochodom teraz sušené mlieko zbožňujem. Káva s 5 lyžičkami cukru inak to nieje káva, nemajú čokoládový jogurt, niečo ako u nás horalky či siesta neexistuje.

Lekvárnik či čokoladovník alebo pizza rožok nemajú. Pudingy s príchuťou oriešku či smotany zabudnime spoločne. Asi by som mohla pokračovať veľmi dlho ohľadom tejto témy v tomto smere ale načo. Aj oni majú veľa čo my nemáme. Mlieko. Tí, ktorí poznajú sójové mlieka a ich ceny na Slovensku vedia že to je vcelku drahé. Tu rovnaká cena ako mlieko všelijaké príchute mlieko odtučnené bezlaktozové sójové nízkotučné atď. Toto je tu naozaj skvele. Ovocie, ach bože to ovocie. Ananás či malý, čínsky je môj nový každodenný kamarát, banány malé guineo či klasika, ale chutnejšia, ako u nás, mandarínky, jahody, Mango Mango-ananás, ovocie iba odtiaľto, ktoré inde nenájdete dokonca ani v niektorých častiach Bolívie iba v Santa Cruz. Ovocie iba v Bolívii-chirimoya, achachairu, acerola ale aj mnoho ďalších, na ktoré meno si teraz nespomeniem.

Čo je najlepšie na tomto všetkom že je to neuveriteľne výhodné, všetko asi 3-krát lacnejšie oproti Slovensku a hlavne chutnejšie. Hlavne jedlá Picante. Kuracie v štipľavej omáčke, majadito- ryža zmiešaná s kuracinou hovadinou alebo kačicou. Cuñape, moje obľúbené je masa so syrom múkou z yuky čo je niečo medzi zemiakom a neviem čím 😃. Je toho omnoho viac. Keďže v Bolívii je zaužívané mávať niečo ako čaj o 5 alebo kávu takmer všetci idu kúpiť alebo doma robia tieto tradičné cestá. Takže vy si užívajte to slovenské jedlo ja si idem to bolívíske!

Další články od Lenky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!