Můžu říct, že se toho začalo dít vážně hodně tento měsíc, změna rodiny, nová samba school (furt mám i tu původní, s první rodinou a exchangers, o tom bude článek až po karnevalu) a cestování. Poznala jsem zase něco nového z Brazílie, její kultury a přírody. Jo a taky jsem byla nakupovat.

Změna rodiny, bála jsem se, těšila, byla smutná, natěšená, prostě pocity asi každého výměnného studenta, když mění rodiny. Je to jako, bože já nechci opustit tyhle úžasné lidi, ale sakra, zase budu u dalších úžasných lidí. Každopádně si myslím, že já mám na všechny svoje (čtyři) rodiny neuvěřitelné štěstí, každá jiná, ale přesto každá neskutečně boží. Teď něco málo o mé druhé familii.

Má druhá rodina (tady už oslovuju rodiče jménem), mamka Rose, taťka Gilberto, brácha Giovanni a ségra Iza. Všichni jsou skvělí, plní energie a strašní vtipálci. Jsem tu jen dva týdny, ale už tak vzniklo tolik vtipných situací, zvlášť když nemluví skoro vůbec anglicky a moje portugalština je přece jen ještě v procesu…

A teď co všechno už jsem stihla zažít a co mě čeká.

Hned druhý den po změnění rodinky jsme vyrazili ven, na místo 25 do Março, je to vlastně takových pár ulic s různými obchůdky, místo kde se dá nakoupit nejlevněji v celém São Paulu, to znamená, že je tam i permanentně narváno. K tomu ani není co říkat, prostě jsem zase pomohla zhubnout své peněžence …

Další týden jsem taky nezahálela.
Pondělí jsem byla s Caity, chtěly jsme jít do parku, ale jelikož pršelo tak jsme si daly netflix, spoustu jídla a ještě zašly na další jídlo.

Úterý, překvapivě zase s Caity a ještě Val jsme jely na Paulistu do Masp (což je muzeum), nevěděli jsme na co jdem btw … Tak to dopadlo tak, že ta expozice byla o sexu a potom, aby jsme to ještě dovršily, jsme si zašly na dokumenty, no vydržely jsme jeden a hned jsme šly… Bylo to faaajn, ale radši si počkáme na jiné téma …

V sobotu byla grilovačka, bylo to vlastně pro děcka z bývalé třídy mýho nynějšího bráchy/ mojí první ségry, teď už jsou všichni na vysoký a Jackie v Česku. Tak klasika, jedlo se, povídalo, hrály se hry a tak dále …

Večer jsme jeli sambovat …

Další články od Jany

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!