Největší potřeba tohle napsat přišla v neděli večer, když jsme se blížili ke břehu. Devět dní a dnes v tuhle chvíli to končilo. Město zářilo a světelný smog byl vidět dávno předtím. Po šesti dnech na lodi uprostřed Amazonie to byl nezvyk, v pohledu na světla jak se zrcadlí ve vodě, bylo něco hořkosladkého. Byla jsem neuvěřitelně vděčná, že jsem to mohla zažít a neuvěřitelně smutná, že to nemůžu zopakovat, vrátit, nebo alespoň zpomalit blížící se rozloučení. Devět dní s touhle bandou šílených, ale úžasných cvoků co jsem si zamilovala, z toho šest dní na lodi v přímém kontaktu minutu co minutu a teď, polovinu z nich už možná nikdy neuvidím a když, tak to zabere nějaký čas a druhou polovinu mám šanci vídat dva a půl měsíce v mém distriktu a pak to dopadne úplně stejně… Týden a půl stačí na to, abychom si vytvořili nový neuvěřitelný pouto anebo prohloubili to starší. Každý jeden z nich získal v mém srdci nenahraditelné místo a já jim musela říct sbohem. Bolelo to strašně a ještě víc když přišel čas k vylodění, nechtěli jsme jít, brečeli se, objímali a na celou loď zpívali SEE YOU AGAIN…

Pro ty, kdo nezažili výměnu, je to možná těžší si představit a uvěřit, že za pár dní se může tolik lidí tak sblížit, ale řekla bych, že pro to mám možná vysvětlení.  Na celou výměnu máte vyměřený čas, máte stanovený začátek a konec, máte deset měsíců a to je sakra máto času, a když přijde nějaký takovýhle výlet, toho času je ještě méně. Proto opravdu ŽIJETE, užíváte si, víc poznáváte místa, lidi, zkoušíte nové věci, víc sdílíte, neřešíte blbosti, nehádáte se, víc cítíte a víc MILUJETE!!! (Prostě žijete tak, jak byste měli celý život). A to je TEN důvod, proč každé loučení, nebo jen myšlenka tolik bolí. Protože ty lidi milujete, strašně moc, nemáte je jen rádi, opravdu je milujete a máte neuvěřitelné pouto. Nejste přátelé, jste rodina, ovlivňujete se navzájem. Trhá vám to srdce na kusy, ale zároveň vám ho ta láska dává dohromady… Neřešíte věk, pohlaví, národnost, víru a ani orientaci. Máte okolo sebe spoustu lidí a za každým můžete přijít.

Máte okolo sebe lidi, kteří zažívají, nebo zažili dost podobných věcí, mají podobné problémy, názory, pohledy na svět… Takže i kdybyste byli v 99% odlišní, tohle jedno zaručí, že bude o čem mluvit. Proto je tohle jeden z MNOHA důvodů proč dělat výměnu v zahraničí. Člověk se naučí milovat, brzo a bezpodmínečně, milovat a nezapomenout, naučí se, že bolest je nevyhnutelná, ale, že stojí za to!!!

PS: Pořád nejlepší rozhodnutí v životě!!!

Další články od Jany

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!