Tak vitajte pri novom článku. Dnes sa toho dozviete naozaj veľa, takže určite pokračujte v čítaní. Rada by som ešte dodala, že chcem byť na tomto blogu naozaj úprimná a po prvom týždni v Tarije môžem povedať, že výmena nie je, akoby ste žili v nebi a všetko bolo úžasné. Každý deň sa učíte kopu nových vecí a je to náročné, takže ani tento článok nebude samý smiech a radosť.

Pondelok, 20.8.2018

Ked som ráno musela vstávať o siedmej, došlo mi, že idem prvýkrát do školy. Bola som nervózna, no zároveň som sa tešila, akých ľudí spoznám a aká bude škola v Bolívii. Obliekla som si uniformu, zobrala všetky potrebné veci a vyrazila so Sergiom čakať Andreu. Andrea je moja host teta, ktorá ma každý deň bude voziť do školy. Je veľmi milá, ako aj jej deti Nati a Mariano, ktoré chodia tiež každé ráno autom.

Vystúpila som pred bránu školy a Mariano ma zaviedol k mojej triede. Pri mojej prvej návšteve školy mi bolo povedané, že ma po nej niekto prevedie, no ja som tam len stála a nikto neprichádzal. Nakoniec ma dvaja chlapci z mojej triedy poslali dnu a padlo na mňa 35 párov očí. Hneď sa na mňa vrhlo niekoľko dievčat a začali sa ma vypytovať odkiaľ som, či rozprávam po španielsky a množstvo iných vecí. Skupinka ľudí okolo mňa sa zväčšovala a každý sa ma niečo pýtal, až som nevedela kde mi hlava stojí. Skola je tu dost iná, ale to už je téma pre iný článok.

21.8.2018, Utorok

Dnes ráno mi bola strašná zima a zobudila som sa unavená. Išla som do školy a bolo to jednoznačne lepšie ako včera, pretože som si nerobila žiadne očakavania a proste som len išla do školy. Sedela som s Paolom, rozprávali sme sa a prežívali nudné hodiny. Posledný predmet bol laboratorio, čo bola super hodina a okrem zaujímavého chemického pokusu, som sa veľa bavila s dievčatami. Všetci mi chcú pomáhať a zaujímajú sa o Slovensko a ja som sa cítila super. Keďže sa blíži výročie školy, moja trieda si pripravuje program v podobe tanca. Spolužiaci sa ma spýtali či nechcem tancovať tiež a ísť s nimi večer na skúšku. Ja som súhlasila, aj keď mám strach z tancovania pred ľuďmi a na Slovensku by som nikdy nepovedala áno, bolo nám povedané, že máme využiť každú príležitosť zažiť niečo nové, takže prečo nie?

 

Další články od Natálie

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!