Ahoj! Po dlhšej dobe tu pre vás mám článok a to o prvom Rotary výlete, ktorý som absolvovala s takmer všetkými výmennými študentmi v Bolívii. Vo štvrtok ráno som už len ledva mala chuť ísť do školy. Hneď poobede som si dobalila posledné veci a hurá na letisko kde sme sa stretli so všetkými výmennými študentmi z Tariji.

Let bol pohodový a veľmi krátky, ale bohužiaľ sa môj sen o pozorovaní krásnej Bolívie z lietadla nenaplnil kvôli oblačnému počasiu. Okolo piatej sme pristáli na Viru Viru odkiaľ nás pán z Rotary rozniesol do našich host rodín v Santa Cruz de la Sierra. Ja som mala obrovské šťastie, pretože som dostala miesto v Olíviinej rodine. Olívia je výmenná študentka z USA (Washington) a hneď v prvý moment keď som ju uvidela som vedela, že budeme kamarátky. Na rozdiel od môjho domu v Tarije, tu som bývala v tzv. Kondominiu, čo je niečo ako ohraničená zóna, kde si bohatší ľudia stavajú domy, pretože je to bezpečnejšie. Rodina bola taktiež veľmi milá, prichystali pre mňa večeru v podobe jedla zo Santa Cruz, ako cuňape, sonso či syrové taštičky. Večer sme spolu s Olíviou a ďalšími výmennými študentmi zo Santa Cruz išli na akciu Feria de la Alasita, čo je vlastne také trhovisko spojené s rôznymi zábavnými atrakciami a výborným jedlom. Zaujímavá vec je, že si tam môžete kúpiť talizman v podobe malých peňazí, domčeka či bábätka a má to symbolizovať to, že sa vám to v budúcnosti splní v skutočnosti. Takže keď si napríklad kúpite miniatúrny pas, znamená to, že budete v budúcnosti veľa cestovať.

Na druhý deň ráno sme vstávali naozaj skoro, stretli sme sa so všetkými výmennými študentmi v Bolívii na parkovisku, nasadli sme do autobusu a vyrazili sme. Prvá zastávka bola už v Chiquitánií, čo je východný región v Santa Cruzskom kraji, konkrétne sme si išli pozrieť dedinu San Javier. Prešli sme kostol a potom sme navštívili dom v ktorom nám pani ukázala, ako pripraviť cuňape, čo je tradičné pečivo so syrom zo Santa Cruz. Naša cesta pokračovala do mestečka Concepción, kde sme sa ubytovali vo veľmi sympatickom hoteli s hojdacími sieťami, bazénom a krásnou záhradou.

Večer sme už len išli na večeru a potom sme navštívili miestny kostol, ktorý zvonku vyzeral ako obrovský dom, ale zvnútra bol nádherný. Druhý den sa začal skoro ráno, ked sme na raňajky dostali všetko to úžasné pečivo, všetko so syrom, ako to už v Santa Cruz chodí. Doobeda sme sa presunuli do dediny kde sa konal samotný festival orchideí. Organizátori nás srdečne privítali a potom sme sa už vydali na asi hodinovú túru do tropického lesa, čo bol pre mňa úžasný zážitok, keďže som ešte nikdy predtým také miesto nenavštívila. Bolo strašne horúco a vlhko, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo. Tento les je teda prirodzený habitát pre orchidey, bohužiaľ ich kvôli čoraz väčšej popularite festivalu vyrežú a predávajú v meste. Vyšľapali sme na menší kopec odkiaľ bol krásny výhľad.

Další články od Natálie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!