O škole jsem sem už něco psala, ale zatím jen takový obecný věci, ale teď už po dvou týdnech vím hodně věcí ze své zkušenosti.

  • Učitelé se snaží působit víc přátelsky než učitele v ČR. První hodinu nám ukazovali všichni učitelé prezentaci, ve které měli fotky ze svatby, dětí a psů. Občas během hodiny z ničeho nic řeknou větu stylu, Dnes v noci můj syn nespal nebo V kolik končí hodina?
  • Učitele se skoro každou hodinu ptají, jak se máme, jak jsme si užili víkend atd.
  • Na hodinách věd je mnohem víc laboratorních práci než v ČR.
  • Přestávky jsou tu jen 5 minut a to je opravdu málo. Vždy jen přejdu do jiné třídy a zazvoní.
  • Učitele přesně linkují, jak musí vypadat sešit, co kde bude napsáno a tak.
  • Jestli si někdo z vás myslí, že se v ČR ve Škole používá hodně elektroniky (myslím dataprojektor, občas nějaký ten e-mail a to je jestli si dobře pamatuji všechno, co se v ČR používá). Tady má každý učitel tablet a notebook a na tabuli vůbec nepíšou.  Mají prezentace a hodně věcí nám dávají v tištěné podobě. Všechny prezentace a dokumenty dávají po hodinách na svoje webové stránky. Hodně učitelů také používají různé mobilní školní aplikace (Quizlet, Remind).

Další články od Kláry

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!