O škole jsem sem už něco psala, ale zatím jen takový obecný věci, ale teď už po dvou týdnech vím hodně věcí ze své zkušenosti.

  • Učitelé se snaží působit víc přátelsky než učitele v ČR. První hodinu nám ukazovali všichni učitelé prezentaci, ve které měli fotky ze svatby, dětí a psů. Občas během hodiny z ničeho nic řeknou větu stylu, Dnes v noci můj syn nespal nebo V kolik končí hodina?
  • Učitele se skoro každou hodinu ptají, jak se máme, jak jsme si užili víkend atd.
  • Na hodinách věd je mnohem víc laboratorních práci než v ČR.
  • Přestávky jsou tu jen 5 minut a to je opravdu málo. Vždy jen přejdu do jiné třídy a zazvoní.
  • Učitele přesně linkují, jak musí vypadat sešit, co kde bude napsáno a tak.
  • Jestli si někdo z vás myslí, že se v ČR ve Škole používá hodně elektroniky (myslím dataprojektor, občas nějaký ten e-mail a to je jestli si dobře pamatuji všechno, co se v ČR používá). Tady má každý učitel tablet a notebook a na tabuli vůbec nepíšou.  Mají prezentace a hodně věcí nám dávají v tištěné podobě. Všechny prezentace a dokumenty dávají po hodinách na svoje webové stránky. Hodně učitelů také používají různé mobilní školní aplikace (Quizlet, Remind).

Další články od Kláry

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!