Tak nějak jsem už dlouho dobu nenapsala článek. Moc se mi do toho nechtělo, pořád jsem to odkládala, ale slibuju, že až dopíšu to, co mi chybí, vrátím to do normálu. Dneska ten článek vezmu trošku jinak, protože už si s těmi daty nejsem jistá.

COUNTRY FAIR

V sobotu 13. ledna jsme měli country fair. My inboundi (studenti, co jsou na výměně) jsme budoucím outbondům (studenti, co chtějí příští rok jet na výměnu) ukazovali své země. Se mnou u “českého stolu“ byla Amanda, která byla loni v Česku na výměně. Měli jsme asi půl hodiny na přípravu a pak přišli outboundi. U našeho stolu bylo moje linecké cukroví a taky prezentace. Bylo to zajímavé, ale upřímně když se mě podesáté zeptali, co je na České republice nejlepší, jaké je české jídlo, nebo jak vypadá česká škola, tak ž mě opravdu nebavilo odpovídat. Po asi 3 hodinách, kdy se nás mohli ptát na cokoliv, jsme pak šli na společnou večeři, na které jsem, ale už seděla se svými kamarády. S ostatními výměnými studenty jsme se viděli skoro po 3 měsících, takže jsme byli rádi, že se vidíme. Do Salemu jsem se pak vrátila až po 8 večer, ale s ostatními výměnými studenty jsme pak až asi do 11 volali :D.

ŠKOLA

V půlce ledna jsme odevzdávali na Historii booklet, což byl jeden z nejhorších úkolů, co jsem v životě dělala. Popsat 30 pojmů z americké historie ke každému jednu A4 byla hrůza, ale zvládla jsem to. Také jsme psali Essay na angličtině, která mě strašně bavila a taky proto jsem za ní dostala 4 body ze 4. Nejprve jsme si vylosovali  knížku (byli tam takový knížky jako Harry Potter, Pán prstenů, Hungry games, prostě takové ty co je češtináři nemají rádi)a na téma té knihy jsme museli s pomocí minimálně tří citátů/ úryvků z té knihy ukázat na její hlavní motiv. Já jsem si vylosovala Harryho Pottera, za což jsem byla hodně ráda, protože opravdu nevím, co bych dělala s třeba Pánem prstenů a těch úryvků jsem měla šest nebo sedm, teď si nejsem jistá:D. Na focení jsme měli závěrečný projekt, z kterého jsem jako jediná z celé třídy (asi 40 lidí) měla plný počet bodů. Byla jsem z toho naprosto šťastná.

Fotku bookletu jsem si bohužel zapomněla udělat.

DRUHÉ POLOLETÍ

Na konci ledna nám také začalo druhé pololetí a já si musela změnit některé předměty. Musela jsem si změnit Focení, protože to mé bylo jen na jedno pololetí a focení 2 už nebylo volné, takže teď mám Mixed media (prostě grafiku). Také jsem si změnila AP US History (univerzitní úroveň historie) na Historii 20 století, bylo toho prostě moc. Ostatní předměty mám pořád stejné.

OSTATNÍ

28. ledna jsem oslavila polovinu výměny. Také jsem na dálku sledovala prezidentské volby a nejen já, se mnou i celý Rotary club a hodně lidí v mém okolí.

Na závěr bych sem chtěla dát pár fotek z focení, fotky na kterých jsem ale také fotky, které jsem fotila. Tento předmět mi strašně moc dal, už  vím, jak fotit bez automatiky a moc mě mrzí, že v druhém pololetí už ho nemám.

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!