Slyšeli jste už někdy o Rotary? Ne? Já ještě nedávno taky nevěděla, co to je, ale pak mi tahle organizace dala tu největší životní šanci. Díky nim totiž za 11 dní odlétám do kanadského města Calgary!

Někdy v létě loňského roku mi teta pověděla o dlouhodobé výměně mládeže, kterou Rotary mimo jiné zprostředkovává. Zeptala se mě, jestli bych taky chtěla odjet na rok studovat do zahraničí. O odpovědi jsem ani nemusela přemýšlet, samozřejmě že ANO. Celá ta věc ohledně výměny je pro mě velkou výzvou. Jenže u Rotary to rozhodně nefunguje tak, že zaplatíte nehoráznou sumu peněz a letíte, kam si vyberete. Právě naopak, do poslední chvíle vlastně nevíte, kam pojedete. Celý ten proces trval asi rok, chtělo to hodně trpělivosti. Museli si nás trochu prověřit, jestli jsme dostatečně vyspělí na to odjet, jestli si to vážně zasloužíme.

Další články od Adély

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!