Minulý pátek jsme měli ve škole Snowball dance. Moc jsem nevěděla, co od toho čekat. Představovala jsem si něco jako takový ten klasický středoškolní ples z amerických filmů a nakonec se to tomu vlastně dost podobalo, až na to, že nevolili krále a královnu večera nebo tak něco. Před začátkem plesu jsme byly nakupovat s dalšími výměnnými studentkami z mojí školy, Maisou a Nelou. Nákupy byly nutnost, protože nastal tradiční dívčí problém : ,, Nemám, co na sebe! “Pak jsme šli k Maisině councellorce Chloe, která je hrozně super a hodně mladá, takže pro nás má pochopení (btw. nejspíš s ní strávíme Silvestra na večeři v Calgary tower a pitím šampaňského s výhledem na ohňostroj v downtown… romantika). Bydlí v centru, v bytě s výhledem na celé město ❤️.

Udělaly jsme si navzájem make up, Chloe objednala pizzu a pak nás odvezla do školy, která byla ozdobená vánočními světýlky a bylo tam už spoustu lidí. Ples byl super, tančili jsme, poznala jsem nové lidi, pozdravila učitele a povídali si se všemi těmi spolužáky z hodin. No hrozně jsme si to všichni užili! Pak nás Chloey odvezla zpátky k ní a přespaly jsme v tom luxusním bytě a zažila jsem jedno z nejhezčích rán, když jsem se probudila a viděla východ slunce nad Calgary. Taková celkem idylka.

Druhý den jsem se stěhovala zpátky k první rodině. A zdobili jsme stromeček. Vánoční atmosféra je už všude. Naprosto zbožňuju Vánoce, takže jsem z toho nadšená.

Taky jsem byla pomáhat v České škole v Calgary. Tam chodí děti i dospělí, kteří se učí česky (nebo tu češtinu jen procvičují, aby ji úplně nezapomněli), protože jeden nebo oba z jejich rodičů nebo prarodičů byli Češi. Slavili Mikuláše a poprosili mě, abych dělala anděla.

Další články od Adély

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!