Představa, že už mi zbývá jen tři a půl měsíce je děsivá. Jsem v nové rodině už dva měsíce. Jak už jsem psala, mám teď tři sourozence, díky tomu je veselo. Jak sourozenci, tak host mamka rádi zpívají a poslouchají muziku. Také se společně účastníme různých akcí. Například Japonský Festival.

Koná se každý rok v La Plata. Abychom mohli projít. Museli jsme se prodrat davem a to bylo teprve odpoledne.  Ihned jakmile jsme vešli, přivítala nás hlasitý zvuk bubnů. Děti asijského původu předváděli tradiční bubnování. Určitě je vám jasné, že jsme si museli dát suhi. (No pravda je, že já ho zrovna nemiluju, ale proč odmítnout?) Po různých vystoupeních přišel na řadu tanec. Já, moje nová host mamka a ještě jedna výměnná studentka Kely (USA) jsme to šly vyzkoušet.

Upřímně byla to zábava, i když jsem si ze začátku připadala hloupě. Taky jsem se vrhla do pečení. Podařilo se mi upéct celkem slušná vánočka a štrúdl. Později jsem pekla ještě kynuté koláčky. Jednu vánočku jsem vzala sebou i do Cordoby kam mě pozvala moje první host rodina. Jeli jsme společně s dalšími dvěma rodinami. (Pár dnů později přijela i host mamka z druhé host rodiny i se sourozenci.)

Bylo mi řečeno, že jedeme do místa, kde jsou lesy a vyšší nadmořská výška. Tak jsem měla takovou malou představu, že tam bude chladněji. Proto mě překvapila 39 stupňová horka a vzduch jako v pralese. Ubytovaní jsme byli v menších kamenných domech. Jako sousedy jsme měli ještěra a taková malá zvířátka připomínající menší morčata. Už jen kvůli těm horkům asi nepřekvapí, že jsme většinu času strávili u vody. (Jo řeka!!! Po půl roce si zaplavat v řece je úžasné.) Ke konci pobytu se trošku zkazilo počasí a začalo hodně pršet a voda v řece stoupla odhadem o dva metry. Taky jsme navštívili městečko, které bylo vystavěno po vzoru německých měst. Jé, jak mi chybí klobásky se zelím.

Stala se taková menší příhoda. Objevili jsme velkou mrtvou luční kobylku a zkoumali jsme jí. V tom jsem zaslechla češtinu. Napřed jsem si řekla, že mi jenom hrabe. Otočila jsem se a tam stál Nacho (kluk, který byl loni na výměně v česku) a Cecile (výměnná studentka z Belgie).  Já byla tak překvapená. Tak jsme si trochu popovídali.

Poslední den naší dovolené jsme pekli kůzlata. Vypadalo to krásně. Ale jen dokud jsem neochutnala a neuvědomila si, že se nemůžu zbavit představy našich kůzlat. (Já nemám normálně problém jíst naše králíky nebo drůbež. S tím jsem smířená, takže netuším, co mě to popadlo.) Také po pravdě řečeno mi to maso moc nechutnalo. Ještě než jsme přijeli zpět. Mě vzala první rodina na zápas v pozemním hokeji. Hrála proti sobě Belgie a Argentina. Zápas mě hodně zaujal, ale nemohla jsem se rozhodnout, jestli fandím spíš Argentině nebo Evropanům. Ale po utkání jsem se s pár hráči vyfotila a Candela získala podpisy.

Jedna z nejlepších věcí na výměně je, že získáte přátele z celého světa. Je hrozně fajn se s nimi setkávat. Proto když mi napsala Mia (Francie) jestli se nesejdeme u ní doma a společně s dalšími studenty nepřekvapíme jednu rotariánku tak jsem souhlasila. Dodala jsem k tomu ještě nápad, že by jsme mohli připravit tradiční dezerty z naší země. Já jsem připravila kynutý koláč. Jelikož už jsem zjistila, že mák je tu drahý a taky jim moc nechutná, tak jsem ho připravila s jablkovo-hruškovým pyré posypaným drobenkou. Byl to celkem úspěch.

Další články od Magdy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!