Když někdo řekne Vánoce, první co mě napadne, je sníh (i když vím, že posledních pár let to spíš byly Vánoce na blátě). Dál cukroví, koledy,  vánoční bláznění s úklidem a dárky. Obchody, které už s předstihem pouštějí koledy a světýlka.

Kdyby jsem neznala datum, tak bych ani pořádně nepostřehla, že se něco děje. Pro mě je to poprvé, co nejsem na Vánoce s rodinou a navíc je léto. Tady je zvykem mít už 8. Prosince připravený stromeček. (Všichni mají plastové.) Moje rodina to moc neřešila a připravili ho teprve 24. Host mamka dopoledne připravovala speciality na večer. Na večeři k nám přišli i sourozenci mojí host maminky. Večeřet jsme začali až v půl jedenácté.
Jako první jsme měli slané rolády, a slaný „dort“ (byl tvořen palačinkami promazávanými slanou pomazánkou a prokládaný šunkou, sýrem a paprikou), také tu mají bramborový salát (oni mu říkají ruský).

To by nebyla Argentina, kdyby jsme neměli maso, tudíž mě to ani moc nepřekvapilo. (Musím říct, že jedna z věcí, co mi bude chybět, je asado)
Jako takovou třešničku na dortu jsme měli zmrzlinu. Jako vždy nesmí nikde chybět dulce de leche.
Jako u nás chodí Ježíšek, tady je to Papa Noel. Vzhledem připomíná Santa Clause.
V mé rodině v Čechách se to prožívá trošku víc. Sourozenci jsou nervózní, pořád se ptají, jestli už Ježíšek přišel, ale tady je to všechno takové uvolněné.

Chvíli před půlnocí už děti (s bratrem mojí host mamky přišli také jeho malý syn a dcera) nemohly přijít ke stromečku (aby nevyrušily Papa Noela). O půlnoci někdo zaklepal a všichni jsme se nahrnuli ke stromečku, u kterého nás čekaly dárky.
Asi jsem byla hodně hodná, protože jsem dostala nové pyžamo, moc pěknou sponu do vlasů, blok a svetřík (o tom jsem věděla, protože jsem si ho vybrala). Bylo to moc fajn. Nezapomněla jsem ani zavolat rodičům a mojí sestře, která trávila Vánoce v Brazílii. Celkově Vánoce pro mě tady byly jiné, vlastně mě celkem minuly, jelikož jsem o nich nechtěla ani moc přemýšlet.

Další články od Magdy

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!