Když někdo řekne Vánoce, první co mě napadne, je sníh (i když vím, že posledních pár let to spíš byly Vánoce na blátě). Dál cukroví, koledy,  vánoční bláznění s úklidem a dárky. Obchody, které už s předstihem pouštějí koledy a světýlka.

Kdyby jsem neznala datum, tak bych ani pořádně nepostřehla, že se něco děje. Pro mě je to poprvé, co nejsem na Vánoce s rodinou a navíc je léto. Tady je zvykem mít už 8. Prosince připravený stromeček. (Všichni mají plastové.) Moje rodina to moc neřešila a připravili ho teprve 24. Host mamka dopoledne připravovala speciality na večer. Na večeři k nám přišli i sourozenci mojí host maminky. Večeřet jsme začali až v půl jedenácté.
Jako první jsme měli slané rolády, a slaný „dort“ (byl tvořen palačinkami promazávanými slanou pomazánkou a prokládaný šunkou, sýrem a paprikou), také tu mají bramborový salát (oni mu říkají ruský).

To by nebyla Argentina, kdyby jsme neměli maso, tudíž mě to ani moc nepřekvapilo. (Musím říct, že jedna z věcí, co mi bude chybět, je asado)
Jako takovou třešničku na dortu jsme měli zmrzlinu. Jako vždy nesmí nikde chybět dulce de leche.
Jako u nás chodí Ježíšek, tady je to Papa Noel. Vzhledem připomíná Santa Clause.
V mé rodině v Čechách se to prožívá trošku víc. Sourozenci jsou nervózní, pořád se ptají, jestli už Ježíšek přišel, ale tady je to všechno takové uvolněné.

Chvíli před půlnocí už děti (s bratrem mojí host mamky přišli také jeho malý syn a dcera) nemohly přijít ke stromečku (aby nevyrušily Papa Noela). O půlnoci někdo zaklepal a všichni jsme se nahrnuli ke stromečku, u kterého nás čekaly dárky.
Asi jsem byla hodně hodná, protože jsem dostala nové pyžamo, moc pěknou sponu do vlasů, blok a svetřík (o tom jsem věděla, protože jsem si ho vybrala). Bylo to moc fajn. Nezapomněla jsem ani zavolat rodičům a mojí sestře, která trávila Vánoce v Brazílii. Celkově Vánoce pro mě tady byly jiné, vlastně mě celkem minuly, jelikož jsem o nich nechtěla ani moc přemýšlet.

Další články od Magdy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!