„Vážení cestující hlídejte si prosím zavazadla.“ „No jo já už mám u sebe jen příruční.“ „Stejně by sis měla dát pozor.“ „Jasně mami.“

Pražské letiště je plné lidí. Pomalu se začínám bát. „Mami prosím hlavně nebreč!“ „Vždyť já se snažím.“ Loučení je těžké naposledy říct ahoj mamce a tátovi je strašné. Poslední pusa a pohlazené a

Kontrolou jsem prošla v pořádku. Včas nastoupila a za hodinu a půl jsem byla v Amsterdamu. Jestli se mi Pražské letiště zdálo velké tak tohle je obrovské. Za svou určenou hodinu jsem v pořádku přestoupila do velmi prostorného letadla. Za mnou seděla malá holčička, takže jsem v noci moc dobře nespala. No moc mi to nevadilo, jelikož jsem sledovala anglické a španělské filmy. Ještě jsem to nezmínila, ale mám s sebou plyšovou pandu Míšu. (Dárek od mých sourozenců) Je to můj společník a vzpomínka na domov.  Teprve v letadle jsem začala být pořádně nervózní.

V tuhle dobu obvykle výměnný studenti píší své důvody k roční výměně tak to taky udělám:

  • Jako většina studentů se chci více osamostatnit.
  • Potřebuju změnu prostředí.
  • Chci poznat život jinde
  • Také v tom hraje roli jazyk. Samozřejmě jsem nevěděla, kam pojedu, ale španělský jazyk je v dnešní době hodně používaný.

To je vše k pocitům.

Teď už jsem v Argentině. Proto chci napsat první zážitky. Porovnávat Argentinu a Čechy zatím nebudu, na to jsem tu příliš krátkou dobu. Po příletu jsem musela projít ještě pasovou kontrolou. Prošla jsem celkem bez zádrhelů. (Všichni na mě mluvili španělsky) Ještě mě čekala jedna kontrola zavazadel. Pak přišel ten okamžik, kdy jsem měla vkročit do nového života.

Má nová rodina na mě čekala s nádherným transparentem. Nemohli jsme zapomenout udělat společné foto. Pak jsme nastoupili do auta a vyrazili domů. Celou cestu jsme si povídali (já při tom přemýšlela, jak se španělsky řekne: Potřebuju na záchod) Ještě před příjezdem domů jsme vysadili, mé host sestry před školou a já zaběhla pozdravit mou novou třídu.

Přijeli jsme domů a nastal čas se seznámit s posledním členem domácnosti pejskem plemene Baset. (Jelikož jsem věděla, že mají psa tak jsem koupila nějaké mlsky) Seznámení proběhlo skvěle. Očichal mě a já mu nabídla mlsku a od té chvíle jsme kámoši. Už v tu chvíli a to je v Argentině ráno jsem byla strašně unavená. Naštěstí jsem si mohla dát siestu. Pak jsme šli na oběd. Měli jsme něco jako náš řízek. Při obědě jsme se domluvili, že všechny důležité věci mi řeknou v angličtině a méně důležité ve španělštině. Zjistila jsem, že když mluví španělsky, něco rozumím, ale nedokážu to říct, když se mě zeptají.

Další články od Magdy

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!