Pár dní po vánocích na mě čekala nová výzva. A to změna rodiny. Nebyla jsem tolik nervózní, jako když jsem přiletěla. Dokonce jsem se i trochu těšila na změnu. V nové rodině mám tři sourozence. Staršího bráchu, ségru (výměnná studentka pro příští rok) a mladšího bráchu. Nová situace pro mě je i to, že host rodiče spolu nežijí. Takže část času strávíme u host táty a část u host mamky. Co mě nadchlo, je to, že v obou domech jsou psy. Nový rok jsem slavila s mým host tátou a jeho rodinou v Salliquelo.

Tradiční dezert, co se podává už v novým roce je ovocný salát. Na jeho přípravě se nás podílelo hodně (včetně mě). Jelikož nás bylo opravdu hodně, (babička, dědeček, tety, strýcové a bratranci se sestřenicemi) připravili jsme doslova lavor plný různých druhů ovoce.

Večeře začala velmi pozdě, (pro mě) a táhla se až do půlnoci. (To už jsem byla tak přejedená, div jsem nepraskla.) Těsně před půlnocí jsme  si klekli na židle a nikdo se nesměl dotknout země. Nevím přesně, jaký to má účel, ale byla to sranda. Asi minutu po půlnoci jsme slezli ze židlí a začalo kolečko přiťukávání, objímání a přání všeho dobrého v novém roce. Návštěvu u příbuzných jsem si užila, bylo to uvolněné a velmi pohodové.
Rovnou od příbuzných jsme se vydali na týdenní dovolenou. Mě dřív připadalo strašně dlouhé přejet z Plzně do Prahy, ale to není nic oproti tomu, když někam jedeme tady. Ale vždycky to za ten čas stojí.

Jeli jsme do provincie Rio Negro. V okolí města Viedma. Hned první den jsme se vydali k moři. Sice bylo zataženo a foukal studený vítr, přesto to bylo moc krásné. Pláž se táhla vedle útesu, ve kterých hnízdí velké množství papoušků. Každý den jsme byli na jiné pláži. Bylo to úžasné. Koupala jsem se, vyzkoušela si, jak se pluje s kajakem po moři. Relaxovala, také jsem se naučila házet žabky do vln. Viděla, jsem tuleně a samičku rypouše sloního. Cpala jsem se argentinským masem a sezbírala jsem spousty mušlí a kamenů. Byl to super týden. Ale to by nebylo, aby jsme si sebou nepřivezli něco speciálního. Když už jsme byli tak 3 hodiny na cestě, všiml si můj nový host taťka želvy, která si to vykračovala po krajní bílé čáře. Tak jsme zastavili a host brácha získal nové zvířátko.

Další články od Magdy

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!