Vystoupit ze své komfortní zóny a jet na výměnu. Pro někoho noční můra, pro mě splněný sen. USA jsem si napsala jako jedničku na své preferenci států, ale nevěděla jsem, v jaké části USA budu výměnný rok trávit. Kamarádi a členové rodiny debatovali o tom, kde by to bylo nejlepší, že támhle je dobrý počasí a tady moc sucho a jinde medvědi.

Nejkrásnější stát

Když jsem, ale zjistila, že na výměnu pojedu do distriktu 5100, do Oregonu, státu mezi Kalifornii a státem Washington, většina lidí Oregon neznala a potichu říkala něco ve smyslu, že čekali něco jiného. Mě ani na vteřinu takové myšlenky nenapadly, protože jsem si říkala, že když tam pojedu, určitě to bude pro mě to nejlepší místo. A taky bylo! Oregon je ten nejkrásnější a nejúžasnější stát USA. Má krásnou přírodu a málo turistů. Jen tam trochu víc prší, ale na to jsem si po pár týdnech zvykla.

Lidé, Rotary, nekonečné otázky …

Měla jsem dvě skvělé host rodiny, které mě vzali například do Seattlu a také se mě seznamovali se svými rozvětvenými rodinami. Také jsme měla naprosto úžasný Rotary club East Salem. Každý týden mě minimálně jeden ze členů bral na nějaký výlet, do kina nebo na večeři.

Nejvíc mě, ale bavili otázky, které mi Američané pokládali. Má Česká republika moře? Je Československo to saké jako Česko? Máte v Česku vajíčka. Ale úplně nejčastější byla věta: A ty jsi z Československa viď.

Během své výměny jsem potkala taky hodně nových přátel. Nejvíc z nich jsem potkala mezi výměnnými studenty. V našem district nás bylo celkem 35 výměnných studentů. Mými nejlepšími kamarády byli Kush a Dhriti z Indie, Thiago z Brazílie, Kiia z Finska a Wout z Belgie.

Rotary district pro nás přichystal mnoho zajímavých akcí. Víkend na pobřeží během, kterého jsme se poznali, týden lyžování a mnoho dalšího, ale nejlepší byl náš podzimní placený West coast trip.

Nebát se

Výměna je hodně o tom vystoupit ze své komfortní zóny a zkoušet nové věci. Doma by se mi asi nestalo, že bych měla prezentaci před 30 lidmi, šla na dlouhou túru, když se mi nechtělo, kouzlila před 200 lidmi, ztratila se na horách s Indem a Brazilcem, co byli poprvé na lyžích nebo tančila Macarenu.

Na poslední tři týdny za mnou také přijela rodina a Rotary nezklamalo, jeden člen Rotary si na ty 3 týdny mé rodiče a sestru ubytoval. Během těch tří týdnů jsme procestovali celý Oregon a také Seattle.

Nabízí se otázka: Šla bych do toho znovu? Ano, stoprocentně bych do toho šla znovu. Rok v USA byl nezapomenutelný a každému bych výměnu doporučila. Výměna mě změnila život. Změnil se mi pohled na život. Teď už vím, co je pro mě v životě důležité.

Další články od Kláry

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!