fbpx

Ryla

Dnes nastal ten den a my konečně míříme na výlet, na kterém strávím více než jednu noc. Byla jsem natěšená a ráno jsem si i trochu přispala, protože jsem myslela, že když můj host brácha jede taky, tak by nás naše host rodina mohla s těmi kufry odvést. To se ovšem nekonalo a já málem nestihla autobus. Bez snídaně jsem tedy vypálila ze dveří a běžela rychle za autobusem. To nám to pěkně začíná. Po několika hodinách v autobuse, jsme se nakonec dostali na místo určení a to jest nějaký kemp uprostřed národního parku v Kentingu. Jak to už tak v Asii bývá, hned nás nahnali na jídlo a pak jsme zbytek odpoledne strávili hraním her. Upřímě to byla dost nuda. Nerozuměli jsme ani slovo, protože tento zájezd není jen pro výměnné studenty, ale hlavně pro Taiwance. Navíc nás ještě rozdělili do skupin a my jsme si ani nemohly mezi sebou povídat, jelikož jsme náš veškerý čas museli strávit ve své skupině, kde byli jen Taiwanci. Trochu nám to zabraňovalo se seznamovat, ale to už je pro Taiwance vedlejší, protože na prvním místě je disciplína.

Po večeři jsme se mi výměnní studenti konečně odebrali dělat něco jiného a to byla “diskuzní soutěž”, nebo jak to nazvat. Jednoduše jsme dostali téma, rozdělili nás na propozici a opozici a my jsme si museli vymyslet co nejlepší způsob jak si obhájit svůj názor. Po celém dni nudy tedy konečně byla sranda. Celé to totiž probíhalo v angličtině a vzhledem k tomu, že tak 90% z nás nejsme rodilí mluvčí, tak to občas vypadalo velmi zajímavě. Jak je na Taiwanu zvykem, nikdy by nás do postele neposlali bez jídla a tak nás po této soutěži ještě čekalo další jídlo, nicméně já jsem ho vynechala a raději se odebrala na pokoj, abych si zabrala sprchu. Na chatce jsem byla jen z Taiwankama a zjistila jsem jak je pro ně spánek nedůležitý do půlnoci tam probíhala jejich večerní hygiena, která obsahuje mytí vlasů, samozřejmě následné fénování a spoustu dalších nedůležitých věcí. Také si stále přeskládávali kufry a než konečně ulehli do postelí a zhasli bylo už kolem 1 v noci.

Paintball a pozorování hvězd

Budíček byl celkem brzy a vzhledem ke včerejšímu nechtěnému ponocování se z postele nevylézalo úplně lehce. Snídaně byla taková lehká katastrofa, ale nic jiného než sníst tu rozvařenou rýži nám nezbývalo. Po snídani nás čekal paintball a já na tyhle věci fakt nejsem. Bylo to pouze na tři minuty, takže jsme doufala, že to nějak přežiju a taky přežila. Zbytek dopoledne se po těch třech minutách v poli nedělo nic. Stěžovat si ale nebudu, alespoň jsme si dobře zdřímli střídání u paintballu probíhalo až do 15:00 a potom jsme si šli zahrát nějaké další hry dolů do sklepa hlavní budovy, kde byli věci jako pingpong a bowling. Po večeři následovala věc kdy jsme pozorovali hvězdy. Bylo by to fajn, kdyby nám tam pořád něco čínsky nemleli a neukazovali laserem na nebe, kde lítali letadla. Nakonec jsme dostali klasické večerní jídlo a opakovalo se to co včera, akorát to dnes holky dotáhli až do 2:00.

Šťastný nový rok!

Tak dnes oficiálně začali oslavy nového roku. Dnes jsem tedy objevila pár nových tradicí, jako dostávání červených obálek s penězi, tradiční oběd s rodinou a pojídání tradičních sladkostí. S rodinou jsme tedy poobědvali a popovídali a pak následovala siesta, která se protáhla až do večera. Byl to krásný pohodový den a v noci potom nastala změna, kdy celá ulice začala odpalovat ohňostroje a trvalo až do hluboké noci, takže vlastně klasika jako u nás, akorát o měsíc později.

Novoroční rotary snídaně a spontánní výlet na pláž

Dnes byla na plánu snídaně. Hned ráno se do nás pokusili nacpat knedlíčky, ale u mě se jim to nepovedlo. Chvíli jsme poslouchali něco čínsky a pak jsme byli odvezeni do Pingtungu a vypuštěni na volnou zábavu. Následovala jsem Manu a Valentinu a dojela s nimi do Kaosiung, kde nás jako překvapení čekali lidé z Tainanu. Vyrazili jsme tedy jak jinak než na pláž a opět si užili super den. Zakončili jsme to v Central parku na jídle a pak přišlo na to smutné loučení a cesta domů. Den to byl opět tak perfektní a to hlavně díky tomu, že vše bylo naprosto spontánní a takové akce jsou prostě nejlepší, jak už jsme tady hodněkrát vysvětlovala. Unavená, ale šťastná jsem dojela domů umyla si slané vlasy z moře a šla spát.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!