fbpx

Moje výměna za časů korony probíhala na Taiwanu, který je znám jako místo, kde se s koronou vypořádali velmi dobře.  

Opatření byla mírná. Masky na veřejných místech a rozestupy 1,5 metru. Na vlastní uvážení jste potom měli omezit vstup na veřejná místa jako night markety a nákupní centra. Žádné obchody a ani podniky ovšem nebyly povinni svůj provoz zastavit a ekonomika se tedy tady na Taiwanu udržela. Taiwanská vláda celkově vše podchytila včas a proto se teď Taiwan může pyšnit tím, že vše zvládl na jedničku. Jsem ráda že jsem ten největší rozmach mohla prožít tady. Ani školy  svůj provoz nezastavily a jen se zavedla opatření jako měření teploty každé ráno po příchodu a maska byla povinná po celou dobu výuky.  

Moje výměna byla poznamenaná tak že se nám zrušil velký výlet kolem Taiwanu a po ostrovech a také jsem se na 1,5 měsíce musela rozloučit se svými přáteli, jelikož od Rotary jsme měli zakázané se scházet mezi sebou. Rotary nás celkově postavilo do velmi složité situace, když naši výměnu předčasně ukončili a pokusili se nás poslat domů. My jsme ovšem v mnoha případech již neměli možnost a naše host rodiny nás už také nemohly nechat doma, jelikož jejich děti se z výměny vraceli také předčasně. Nakonec jsme tu z milosti mohli zůstat, ale vyšší orgány v multidistriktu RYEMT chování D3510 označili za neprofesionální a nepromyšlené. 

Poslední měsíc a půl jsem tedy byla zavřená ve školní rutině a o víkendech jsem byla jen doma. Moje rodina je velmi zaneprázdněná prací, a to tak že pracují 6 dní v týdnu a ten poslední mají home office a tak jsem většinu času trávila sama. I po všech tě trablích, a ne moc užitém měsíci doma se teď věci dávají do pořádku a já opět mohu vídat své přátele. 

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!