fbpx

Taiwanský film překvapil

Prázdniny jsou tady takže dnes ráno jsem se krásně vyspala a pak jediné co se ode mě dnes očekává je blog a čínština na univerzitě. Dopsala jsem tedy článek, dala jsem se dohromady a vyrazila, trochu bez očekávání velké zábavy, na čínštinu. Učitelka překvapila tím, že dnes místo karetních her donesla film. Ani to v nás, ale nevzbudilo nějaké vzrušení, protože nikdo neočekával, že taiwanský film by mohl být dobrý. Jakmile, ale film začal tak všichni změnili názor. Ze začátku to vypadalo na klasickou klišé slaďárnu, ale neskončilo se z toho vyklubal nádherný romantický film co nás málem rozplakal všechny včetně kluků. Bohužel, ale hodina byla moc krátká a my jsme film nedokoukali. Po hodině čínštiny jsem vyrazila rovnou domů jelikož mě čekala další čínština a chtěla jsem si i zaběhat a udělat dobré jídlo, jako vždy. Věc která se také nebezpečně blíží je soutěž v čínských proslovech a tak se tomu teď intenzivně věnuji a snažím se neztrapnit.

Poslední hodina čínštiny

Dneškem definitivně končí můj pobyt na univerzitě. Naše velmi produktivní hodiny Dneškem končí a na oslavu jsme si dnes usmysleli vyrobit vlastní kuličky do bubble tea. Naše učitelka se ale ukázala jako někdo, kdo uvaří těžko i podle návodu a po nějaké době míchání jsem do ruky vzala návod a zjistila, že bych se asi jen tak výsledku nedočkala, protože kuličky se musí 2 hodiny dusit v rýžovaru, aby dostaly tu správnou konzistenci. Takže dnes asi bubble tea nebude. Nakonec jsme se na to vykašlali a kuličky snědli i přes to že byli trochu tvrdší. Poté proběhl obřad s nalepováním štítků na mapu podle toho odkud jsme, aby na nás měli vzpomínku a pak už nezbylo nic jiného než se dojemě rozloučit s učitelkou a už jsme pomalu byli na odchodu se slzami v očích, když v tu najednou nám došlo, že jsme něco zapomněli. No ano, fotka přece. Aby to bylo víc cool vyfotili jsme se na instax a máme tedy krásnou vzpomínku. Dnešek už se pomalu blíží konci, ale ještě jedno překvapení nás dnes zastihlo a to návštěva našich přátel z Kaosiung. Pravda je že to byli skoro všichni Brazilci, takže jsem nerozuměla ani slovo a tak jsem se brzy vydala k domovu.

Tainan

Dneska jsem se konečně odhodlala a vyrazila do Tainanu. Vzhledem k tomu že Tainan nemá metro a vyznat se tam v autobusech je celkem oříšek, tak jsme na celý den zkejsli v parku poblíž nádraží. Dobře byla tam jedna rychlá zastávka pro jídlo, ale i to jsme nakonec snědli v parku. Bylo to moc příjemné odpoledne. Pokecala jsem si z novými lidmi a zjistila jsem že nemusím s výměnnými studenty poslouchat jen brazilský funk, což byla taky příjemná změna.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!