fbpx

První probuzení v novém domově

Vstávala jsem až někdy po desáté, což pro mě není vůbec normální čas vstávání. V rámci Jet Lagu se to ale dá přežít. Ráno se mnou byl doma jen můj host brácha, protože rodiče samozřejmě pracují. Na oběd jsme šli k jiné rodině, kde jsem se také setkala s mými novými velmi blízkými sousedkami a výměnnými studentkami brazilkou Manuelou a američankou Amarashou. Jídlo je tu výborné, ale pravda je že mám občas chuť na tu svojí obr mísu salátu, kterou tady bohužel nedostávám tak často jako doma. Po obědě jsme si šli dát pauzu a pak jsme se jeli rozloučit s jedním klukem co odlítal na výměnu do Francie a na letišti jsme se setkali s dalšími výměnnými studenty a byla to víc než sranda. Pak jsme jeli na vynikající večeři do restaurace, kde vám dají vývar dle výběru na plotýnku a vy si tam naházíte co chcete, no prostě mega zážitek. Po večeři už jen zpět domů a první úžasný den tady byl zamnou.

Nancy

Ráno mě probudilo klepání na mé dveře a za dveřmi už stála Nancy, což je paní, která nám tady uklízí. Správně. Moje rodina je trochu zazobanější, ale já si to nechám líbit. Tento den byl takový asi normálnější byla jsem jen doma a učila se čínštinu, psala blog, sdílela něco na instagramu atd.. Večer potompřišel nějaký pán z rotary a povídal si s námi o tom co by jsme chtěli tady dělat. Já jsem tedy oznámila, že potřebuju prolézt místní lesy a hory a taky, že se chci samozřejmě naučit něco o Taiwanské kultuře.

Sobota 31.8. 2019

Vstávala jsem opět později, ale tento den to nebyl problém jelikož jsme měli v plánu Brunch takže jsem alespoň ráno nemusela dlouho hladovět i když to je v této zemi asi nemožné.

Po jídle jsme se vydali do Kao-siung na náš, první velký Rotary meeting :). Všechni tři, já, Manuela a Amarachi, jsme byli moc natěšení a také to stálo za to. Čekalo nás asi sté velkolepé přivítání a také jsme konečně mohli potkat všechny výměnné studenty z našeho distriktu (D3510). Porozdávali jsme si odznáčky a vizitky a také jsme si fakt skvěle pokecali. Pak nás čekala přednáška o pravidlech a velmi smutné loučení. My tři jsme se zdrželi ještě o chvíli déle, protože Amarachi host sestra je v Rotexu (studenti co už se z výměny vrátili) a ty měli přednášku po nás.

Tento den, ale ještě z daleka nekončí, náš klub (PingTung Bai-Ho) měl ten den taky meeting. Vydali jsme se tedy tam. Meeting byl kupodivu v Japonské restauraci, ale abych vám nějak popsala jak to tam vypadalo. Celý ten meeting byla jedna velká party. Zpívalo se karaoke a hodně a hodně se jedlo. Měla jsem tam několik velmi důležitých zkušeností. První, představila jsem se v Čínštině, což po jednom týdnu tady nebylo vůbec snadné. Druhá, jedla jsem to nejlepší veganské sushi ve svém životě <3. Třetí, potkala jsem snad tu nejstarší veganku, které bylo 97. Respekt ! Čtvrtá, taiwanci vás nenechají ani v klidu najíst a musíte udělat, tak 300000 fotek než si budete moct sednout a jíst. Popravdě tohle bylo trochu otravné, pokaždé když jsem si sedla a kousla si do jídla, přišel někdo další a chtěl se fotit a bylo mu jedno, že máte mastnou pusu a jste hladoví. Samozřejmě mi to jídlo mezitím stačilo vychladnout. Takže pro příště nejdříve fotky a pak počkat tak půl hodiny no a pak se možná konečně budu moct v klidu najíst.

Nicméně přejezení a vyfocení jsme se konečně vydali domů. Večer jsem ještě zavolala domů, protože, moje rodina v Čechách ten den taky slavila. Po tom všem jsem upadla do bezvědomí a spala jsem jako zabitá.

Neděle 1.9. 2019

Ráno nás čekal opět Brunch a potom návštěva PingTungské univerzity, nebo spíše parku okolo, kde jsem se konečně shledala s krásou taiwanské přírody. Udělali jsme pár fotek a vydali jsme se zpět domů, kde jsme strávili odpoledne. Večer jsme se potom vydali do centra PingTungu a opět jsme měli výbornou večeři v japonské restauraci. Po večeři jsme zavítali do místního nákupního centra, kde jsem ale moc nepochodila, jelikož oblečení zde není zrovna nejlevnější záležitost. Je to trochu zvláštní. Jídlo je tu mnohem levnější a oblečení, kosmetika a boty jsou tu tak 2x-3x dražší. Pak hajdy domů a spát.

Další články od Natálie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!