fbpx

S novým měsícem se mi obnovuje i můj život na výměně a tuším, že poslední měsíc bude stát za to. Taiwan už prakticky porazil corona virus a rotary i rodina nám teď na konci dávají trochu více otevřeného prostoru. Dnes po škole jsem například zamířila do Kaoshsiung společně s Manu a zde započala naše hra na to, kdo uloví lepší suvenýr. Pokusili jsme se vyhledat i další výměnné studenty, právě s Kaohsiung, ale pro dnešek marně. Zábava ale byla i tak a lov na suvenýry byl nakonec také úspěšný. Obě dvě jsme si dnes uvědomili, že konečně opravdu žijeme a že můžeme po víkendu a po dnešku oficiálně oznámit návrat k životu.

Normálka

Dnešní normální školní den, jsem si vážně užila. Po dlouhé době jsem zase měla čas sama na sebe a v klidu jsem zveřejnila článek. Ano ten výjimečný úterní článek z minulého týdne. Prošla jsem si v hlavě plány na červen a co všechno mě tedy čeká. Hlavně jsem si udělala finanční plán. Moji milý budoucí outbondi. Další schopností co se naučíte během výměny je že se prakticky naučíte vyžít z minima peněz a plánování financí se stane častější aktivitou ve vašich životech, než kdy předtím. Jako velkou zkoušku očekávejte poslední měsíc výměny, protože naplánovat to, aby jste před odletem nejméně týden nehladověli bude těžší než si myslíte. Tedy samozřejmě jen v případě, že to máte v host rodině taky nastavené tak, že si jídlo obstaráváte sami jako já a jen dostáváte tzv. “food money”.

MTV a chill

Zítra nám odlétají další 4 lidé a dneska jsme se rozhodli, že bychom mohli strávit poslední den spolu. Plány se několikrát pozměnili a pak jsme nakonec skončili na místě zvané MTV, což je vlastně kino, jen si můžeme zvolit jaký film chceme a kdy ho chceme pustit a je to také o něco menší než normální kino a kupodivu o dost levnější. Pro studenty se spontánními nápady naprosto perfektní věc. Nakoupilo se jídlo a šlo se na věc. Film skončil tak akorát, abych stihla autobus domů.

Čtyři v jeden den

Tak dnes nastal den D pro další 4 lidi z našeho distriktu. Ano bohužel i to je část posledního měsíce. Neustálé loučení a slzy. O tom jak je loučení na výměně těžké už jsem psala a nebudu vás tím zatěžovat znova, když teď máme jinak velmi šťastné období. Věřím, že se tu jednou zase potkáme a všechno bude naprosto perfektní.

Naprostá šílenost

Nevím co se dnes stalo, ale bylo to šíleně neuvěřitelný. Pokusím se vám to tu popsat. Začalo to příjezdem lidí z Tainanu a Taichungu k nám do Kaohsiung. Plán byl pláž. Vše šlo naprosto perfektně až do chvíle, kdy jsme si půjčili elektrická “kola”. Já byla jen spolujezdec, ale i tak to byl neuvěřitelný zážitek. Nedlouho po tom co jsme si kola půjčili začalo pršet ale to nás nezastavilo a naopak se vše obrátilo v nezapomenutelné dobrodružství. Nás cíl byla pláž, kterou ovšem zavřeli a my jsme se tedy rozhodli pro alternativní vstup. Úplně promočení jsme se konečně dostali na pláž a tam už na ničem nezáleželo a i v již promočeném oblečení jsme vběhli do vody. Dnes tedy byl můj oficiálně první plážový den během deště a řeknu vám plavat v dešti v moři je jiný level. Ten pocit prostě nepoznáš dokud to nevyzkoušíš. Den na pláži byl tedy více než úspěšný, ale level únavy co přišel potom byl zatím největší od počátku výměny. To mě ovšem nezastavilo od plánování dalšího plážového dne na zítra.

Další články od Natálie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!