V sobotu 6. října jsme se vypravili do států do Maine. Na hranicích jsme byli asi za 20 minut, kde jsme museli vyřídit různé nezbytnosti pro vstup do USA a pak už jsme pokračovali v naší cestě dál.

Na místo konání – města Waterville jsme dorazili odpoledne. Prošli jsme se městem, dali si obří zmrzlinu a pak už jsme se začali připravovat na večeři s Rotary – důvod naší návštěvy. Quebec spolu s Maine tvoří distrikt 7790, a protože je to 100 let od jeho založení, konala se výroční večeře. Večeře se konala v prostorách tělocvičny, Thomas college, skoro nešlo poznat, že to je normálně tělocvična a bylo to moc hezký. Odpočala jsem si na chvíli od francouzštiny, dobře jsme se najedli a poslechli si spoustu zajímavých proslovů od různých rotariánů. Při jednotlivých proslovech často říkali, jak si váží kanadských hostů – nás:D.

Druhý den jsme jeli zase zpátky. Se Suphandou (thajka – taky na výměně) jsme pak byli u mě doma samy, tak jsme odpočívaly a odpoledne jsme vyrazily na procházku kolem jezera. Všechny stromy jsou teď nádherně zbarvený, takže to bylo opravdu krásný. Večer jsme si ještě zacvičily av naší domácí posilovně a pak už jen koukali na film.

V pondělí jsme neměli školu, tak jsme si udělali k snídani palačinky (samozřejmě politý javorákem). Pak nám zavolal Claude a Chantal (host rodiče Suphandy, moje budoucí rodina) že bychom mohli jet na túru na jednu horu poblíž. Výhled na krajiny s různě zbarvenýma stromama opět krásný. Po téhle túře jsem v mobilu měla 54 pater, super výšlap:D. Večer samozřejmě následoval můj klasický pondělní program – Dancing with the stars aneb moje zdejší náhrada za Star dance. Takhle teda vypadal můj 3 denní víkend.

Pokud bych měla shrnout nějaké rozdíly mezi USA a Kanadou. Maine je hodně o přírodě, takže kromě anglických nápisů to moc velký rozdíl není. Město, ve kterém jsme byli ubytovaní bylo trochu jiné. Vedle hotelu bylo asi 10 fastfoodů a celkově celé to město vypadalo jinak než města tady. Každopádně by člověk asi hned nepoznal, že je jiné v zemi, když by nemusel stavět na hranicích. Myslím si, že větší rozdíl uvidím na Floridě nebo v New Yorku.

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!