fbpx

Dvě ráno, 12. dubna jsme všichni společně z Quebecu vyrazili autobusem do New Yorku. Cesta byla dlouhá, ale moment kdy jsme přijeli na Manhattan byl nepopsatelný. Všechny ty obří budovy a samotná atmosféra uspěchaného, ale krásneho města byla najednou velká změna od našich klidných životů v Quebecu.

Přijeli jsme lehce po poledni. Byli jsme se podívat u Rockefellerova centra, v lego obchodě, v národní knihovně, kde se například točila svatba Carrie a Božského v sexu ve městě. Procházeli jsme se městem, až jsme skončili na Times Square a v obchodě M&Ms. Večeřeli jsme v thajské restauraci, kde pracovali opravdu thajci a naše Suphanda to odsouhlasila jako dobré thajské jídlo. Druhý den byl plný aktivit a o to náročnější. Den jsme započali procházkou v Central parku, kde zrovnal začínal závod se psama. Nejvíce nás zaujaly toalety v Central parku, kde jsou tak metrový dveře a jakmile si stoupnete prakticky každý vidí více než bychom chtěli😄.

Skoro celé dopoledne jsme byli v Central Parku, tudíž jsme se odpojili od zbytku skupiny abychom si ho v klidu prošli a řádně turisticky nafotili. Metrem jsme pak jeli do čínské čtvrti, kde jsme nakoupili suvenýry a pak kdo chtěl, mohl obědvat tam nebo v malé itálii, kde jsme si po 8 měsících konečně dali dobrou pizzu. Naším autobusem jsme pak dojeli k One World Trade Centru a památníku 9/11. Z One World Trade Centra byl neskutečný, navíc se udělalo hezky, takže jsme viděli úplně všechno. Dále nás čekala loď s okruhem kolem sochy svobody.

Večer druhého dne jsme se usadili na Brodway a shlédli muzikál Aladin, což byl další z nádherných zážitků. Na konci dne jsme se vrátili na Times Square, abychom ji viděli večer se všema světlama. Bylo to asi nejrušnější a nejzmatenější místo, na kterém jsem kdy byla. Kdybych se nedržela za batoh někoho od nás, hned bych se ztratila. Když nejdete s davem, tak vás všichni brzo ušlapou a tak nějak k Times Square.😅

Třetí den jsme započali na Brooklyn bridge, ale byli jsme jen na jeho začátku, tak jsme toho bohužel moc neviděli a opět jako všude jsou tam valící se davy lidí. Pak jsme byli na Wall street, najedli se a se zmrzkou v ruce pokračovali po  promenádě, co má několik kilometrů a jdete na takovém vyvýšenném mostě nad ulicema New Yorku. Ve volném čase jsme šli do Moma – muzeum moderního umění. Ale je strašně velké, proto jsme neprošli všechny výstavy. Já pak nakoupila pohledy a nějaké to tríčo jako suvenýr. Náš poslední den jsme se byli podívat na Grand central station, kde se točil například Madagascar. Měli jsme pak volný čas, ale začlo strašně pršet, tak jsme se najedli a pak už jsme se pomalu všichni vraceli do autobusu abychom vyrazili zpátky.

Bude to znít možná trochu nevděčně, ale všichni jsme se už docela těšili zpátky domů, do Quebecu, do toho našeho klidného Quebecu. New York je nádherné město, a kdo má šanci, ho alespoň jednou v životě vidět, tak má štěstí. Vidět všechny ty místa z filmů, nebo jen pozorovat “newyorčany” jak pospíchají se Starbucksem v ruce, to je něco skvělýho. New York byl krásný na 3-4 dny, ale ne na život, alespoň tak to vidím já.

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!