30. května ve čtvrtek brzo ráno, kdy nás ani budík neprobudil jsme vyrazili do Quebecu, odkud jsme všichni minivanama vyjeli směr Toronto. Cesta docela utekla a na hotel jsme dojeli k večeru okolo páté hodiny. Večer nás čekala procházka městem a výhled z CN Tower. Mohli jsme to porovnávat s výhledem, který jsme měli tu možnost vidět v New Yorku. Večer jsme se stavili něco si nakoupit a pak už jsme se už všichni viděli v posteli. Bydleli jsme v centru a měli krásný výhled na centrum Toronta.

Druhý den ráno nás čekala návštěva Kensigthon Marketu, kde lidi chodí nakupovat čerstvé ryby, croissanty nebo uzeniny a maso. My jsme tam posnídali a užívali si atmosféru právě se probouzejícího města. Odpoledne nás čekal volný čas a tudíž nákupy. Poté už jsme měli na plánu dalších několik hodin v autě, kdy cíl byl Niagáry. Na vodopády jsem se těšila asi nejvíc z celého výletu a bylo proč. Byli jsme tam celé odpoledne i večer a bylo to něco úžasnýho. Lodí jsme se vydali až přímo k vodopádům, kde jediný co jsem viděla byla duha, jinak jsme byli úplně mokrý a koukat na ně z dálky bylo asi zábavnější. Večer jsme se šli najít a vzhledem k tomu, že jsme mohli dělat co jsme chtěli, tak jsme se všichni rozprchli různě po městěčku, kde bylo všemožně různých obchodků a atrakcí. Docela jsme se klepali zimou kvůli tomu, jak jsme zmokli na lodi. Ale přežili jsme a pak jsme si krásně schrupli v autě po cestě zpátky do Toronto.

Do Ottawy jsme přejížděli v sobotu ráno a snídali jsme po cestě. Cesta trvala zhruba 5 hodin a zase jsme většinu času dospávali dva předchozí dny. Vzhledem k tomu, že jsem v Ottawě byla se svou host rodinou v listopadu, měla jsem tu možnost ji vidět podruhé a byla to o moc lepší, protože jsem na sobě nemusela mít milion vrstev oblečení a stějně se klepat zimou. Navštívili jsme parlament a senát, nebo-li jejichž dočasné přemístění, protože budova parlamentu a senátu se bude předělávat po dobu zhruba dalších deseti nebo patnácti let. Pak jsme opět měli čas na nákupy a večer nás Eric, náš coordinátor pozval na večeři. Kde nás obshluvala úplně blbá servírka, ale jídlo bylo dobré:D.

V neděli ráno nás dopoledne čekala návštěva muzea historie, kde se nám nejvíce líbila sekce pro děti, kde jsme mohli s „pasem“ procházet stanoviště a dávat si do něj známky. Tento výlet byl naším posledním a zítra nás čeká už jen třetí a poslední meeting s Rotary. Většině nám už skončila škola, takže teď máme úplně volno. U mě je teď na pár dní kamarádka a příští týden jedu na východ Quebecu s rodinou jiné kamarádky a pak už asi bude čas začít se balit..

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!