V pátek 16. listopadu jsme neměli školu, a protože moje druhá host mamka má sestru, která žije v Ottawě, vyrazili jsme všichni ve čtvrtek po škole na návštěvu na prodloužený víkend. Z Quebecu do Ottawy to trvá takových šest hodin, takže jsme se zastavili pro burger k večeři a pak jsme zbytek cesty víceméně prospali zatímco 2. host táta řídil.

Když jsme dorazili do domu sestry Chantal, nikde žádný sníh nebyl, ale zrovna tu noc, co jsme přijeli začalo sněžit a ráno už bylo všude bílo. V pátek ráno jsme vyrazili na procházku centrem Ottawy, všude je spoustu lidí a turistů, což je normální, když je to hlavní město. Je to tam moc hezký, viděli jsme například parlament, nebo ambasádu USA. Pak jsme si dali oběd a k večeru jsme vyrazili do TNT, což je takovej obří obchod, kde najdete všemožný asijský jídlo. Protože Suphanda je z Thajska a rozhodla se udělat večeři, tak jsme tam byli nakoupit věci, co k tomu potřebovala.

V sobotu jsme na plánu dne měli muzeum přírody v Ottawě. Zrovna tam probíhala výstava motýlů. Výstav tam bylo dohromady asi šest, takže den na to skoro nestačí, my tam byli asi 3 hodiny a to jsme dost věcí prošli dost rychle, protože nás tlačil čas. Poté jsme jen já a Suphanda vyrazili na nákupy. Nákup dne byli Nike Vapormax, který byly ve slevě, takže poslouží jako obuv do školy, protože v Kanadě je v zimě těžko unosím. K večeři jsme měli masové fondue a pak už jsme šli spát.

Dnes, v neděli jsme byli od 10 od rána na cestě a když jsem přijela domu, čekaly mě na stole 3 pohledy z Čr, tak mám radost! Já další tři v Ottawě nakoupila a pošlu domů do Česka. V Ottawě jsme taky mimo jiné navštívili s host tátou obchod s alkoholem, protože ten tu v normálních supermarketech není moc dostupný. No a co jsem tam nenašla, Kozla! Tak jsme měli k večeři český pivko a samozřejmě jim moc chutnalo:D!! No ještě aby ne, žejo.

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!