Bylo 7.2. a já jsem v půlce pobytu. Najednou jsem si uvědomila, že vážně už 5 měsíců žiju úplně sama bez svých kamarádů a rodičů na úplně jiném kontinentě a zvládám to! Ze začátku si vzpomínám, jak pro mě každá maličkost byla úspěchem. Ale teď už tady žiju vlastně docela obyčejný život.

Lidé často nadávají na rutinu a rutinní život. Upřímně tady jsem za něj ráda. Nejdřív si člověk totiž připadá strašně vytrženě, kam se to dostal a proč není doma, kde všechno zná. Než se vám nějaká ta rutina v tom novém životě tady zaběhne, tak je to neustále všechno nový. Ale pak už děláte všechny věci automaticky a ty zajímavý věci si pak víc užíváte.

Rotary nám na prvním meetingu tady říkalo, že nám nastane, jak oni to nazývají, „magic moment“ a od té chvíle se nám jazyk – francouzština, bude učit mnohem snadněji. Upřímně nevím, jestli tzv. magic moment už u mě proběhl nebo ne, ale poslední týden/dva rozumím tak 80% všeho v hodinách a v běžných konverzacích se neptám, aby mi lidé větu zopakovali. Je strašně skvělý pocit, když jste najednou schopný rozumět o čem se lidé baví a být schopný se aktivně zapojit a bavit se s nimi taky.

Půlka je za mnou a to samé ještě jednou přede mnou. Tak například leden skoro nevím, že byl a první týden února je taky pryč. Začínám už se těšit, jak skončí zima a bude jaro, kdy tma nebude v půl pátý odpoledne. Jinak moje „výročí“ 5 měsíců tady jsem oslavila na hokeji s novým bráchou z Britské kolumbie, který nám přijel na 3 měsíce na výměnu a se Suphandou. Dali jsme si skvělý a nezdravý poutine. No a dneska užívám volno, bez školy.

Další články od Kláry

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!