V pátek 12. října jsme v 10 ráno vyjeli směr Quebec. Za necelé dvě hodiny jsme se všichni výměnní studenti setkali, naskládali se do tří mini vanů a zahájili tak náš 3 denní víkend.

Bydleli jsme v Charlevoix, což je asi hodinu a půl severovýchodně od Quebecu. Hned v pátek jsme po příjezdu vyrazili na 1. výlet, jak jsem posledně zmiňovala těch 54 pater, tak teď jich bylo 72! Každopádně to stálo za ten výšlap. Bylo to tam hrozně krásný, sice hodně foukalo, že nám skoro ulétly vlajky, ale výhled nepopsatelný. Večer jsme měli k večeři lasagne a pak jsme měli každý předvést nějaký talent. Jestli vás zajímá můj, tak jsem hrála na sklenici od vína, namočíte si prst do vody a jezdíte s ním po kraji, sranda a obří talent, vím. Za talent nebo ehm “talent” jsme dostali červené mikiny Rotary, kterou miluju!

Druhý den – v sobotu jsme na programu měli loď, kde jsme viděli velryby a lachtany, bylo to super! Na lodi jsem pak usla:D. Poté jsme navštívili malé městečko. Každý obchod nabízel všemožné kraviny. Taky obchod se sladkostma, který byl skvělý. K večeři všichni vařili klasická jídla z jejich zemí, já už svůj čokoládový dort měla hotový “, tak jsem zatím hrála kulečník. Česká kuchyně se mi zdála jako příliš náročná výzva, tak jsem zvolila osvědčenou cestu. Večeře byla výborná. Měli jsme brazilské hot dogy, preclíka z Německa, turecké sladkosti i mini knedlíčky, rýžovou kaši s třešňovou polevou z Dánska, plněná vajička ze Španělska, italské těstoviny, kolumbijské karamelové kostky, čínskou smaženou rýži, cosi finského, belgické wafle, koláčky z Chile, australský chleba s Vegemite, thajskou omeletu a samozřejmě můj nečeský dort. Stejně jako v pátek večer, tak i v sobotu následovaly talenty a pak vířivka. Bylo spoustu her nebo třeba i hraní na ukulele. Moje hraní na sklenici každopádně nic netrumpflo.

V sobotu jsme po snídani vyrazili na projížďku na koních lesem. Po které jsme dostali horkou čokoládu, nejlepší okamžik dne. Poté jsme se po cestě stavili na “oběd” v Subway a pak ještě v národním parku, kde zrovna paní mluvila o migraci ptáků.

Pak už jsme jen pokračovali po cestě směr zpátky Quebec. Klasicky jsme v autě většina spala, protože program byl po celý víkend dost nabitý. I tak to bylo všechno po celý víkend úžasný. Nelhali nám, když nám říkali, že si s výměnnými studenty budeme rozumět nejvíc, je to totiž svatá pravda a všichni se máme hrozně rádi!

Další články od Kláry

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!