Tak na fotce to vypadá spíš jak vánoce v Česku, ale krocan, 40 cm sněhu, procházky po jezeře a vánoční atmosféra už od začátku prosince? To jsou vážně kanadský vánoce. Ale ujídání bramborového salátu mi tu chybí. 

Nejlepší je asi to, že vánoční náladu tu mám sama od sebe, aniž bych se snažila nějak si ji navodit. Takže vánočním písničkám se pak člověk úplně krásně podá. Do toho padá sníh,  koukáme na zamrzlé jezero a stromy poprášené sněhem, no úplná pohádka. Ale není to pro mě ani zdaleka pořád takhle pohádkové. Realita je taková, že mi moc chybí rodina, a i přesto že moc tradice doma v Česku nedodržujeme, tak mi chybí spoustu maličkostí a není to teď zrovna nejsnažší.

Snažila jsem se proto celý prosinec být neustále zaneprázdněná nějakými aktivitami. Tak například minulý víkend jsem se v sobotu vydala do Quebecu na bruslení se všemi výměnnými studenty. Vzali mě tam druzí host rodiče, protože má rodina měla spoustu práce. Bruslení byla sranda, potom jsme šli všichni společeně na oběd a každý shrnul poslední tři měsíce jeho výměny. Jak se nám daří v rodinách, školách a na jaké aktivity se teď v zimě těšíme. Když jsme se všichni rozloučili, šla jsem já s rodinou a jejich výměnou studentkou z Thajska – Suphandou na něměcký vánoční trhy, co momentálně probíhají v Quebecu. Pak jsme se ještě prošli městem, je to tam teď hrozně krásný! Když jsem přijela zpátky domu, tak už byla v plném proudu vánoční večeře s celou rodinou mého host táty. Měli jsme nejdřív polévku a pak krocana s nádivkou, zeleninou a bramborama jako hlavní chod. Pak ještě dort a takovou čokoládovou roládu, která je tu hrozným hitem a tradicí o vánocích. V neděli jsem se pustila do cukroví, což mi vzalo celé odpoledne. Musím říct, že z toho mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu by to pro mě bez cukroví nebyly vánoce, ale na druhou stranu mi to hrozně připomíná vánoce doma s rodinou v Česku. Jinak české cukroví tady všem mooc chutná, ale tak ještě aby ne žejo:D. Potom co jsem už nemohla vydržet u rozpálené trouby, šla jsem se projít po zamrzlém jezeře. Večer jsme se ještě vydali na Spectacle de Noel – vánoční show. Prvních 45 minut probíhalo venku a druhá půlka byla v kostele. Byla to vlastně hraná historie Quebecu, tudíž to bylo anglicko-francouzské, ale převážně mluvili francouzsky. Herecké výkony byly skvělé a v kostele pak zpívali koledy, zase, jak anglické tak francouzské. Celkově to bylo moc hezký, ale venku bylo zrovna asi -15, takže jsme v kostele pak trochu rozmrzali:D.

Tenhle pátek pokračovalo vánoční hodování, přijeli kamarádi, kteří bydlí taky tady u jezera a chodí s náma na procházky. Tentokrát byla večeře jednodušší. Masové fondue a pak čokoládové. No a dneska, 23. prosince, jsme s lehkým předstihem oslavili Vánoce jen s naší rodinou – já, hmáma, htáta, brácha a jeho přítelkyně. Místo vánoční večeře to ale byl takový brunch. Wafle, vajíčka, pistáciový dort, smažené brambory, slanina, toasty, ovoce a mimosa k pití:D. Po snídani/obědě jsme si rozbalili dárky. Plyšový mýval jednoznačně vyhrál!!:D Zítra, na Štědrý den, budeme slavit u rodičů mojí host mamky s celou její rodinou, kde si budeme dávat dárky trochu netradičně. Je to vlastně výměna dárků, kdy každý si napsal, co by chtěl a pak si každý někoho vylosoval, komu bude dárek dávat. Takže ve finále se nestane, že by někdo dárek nedostal. 25. prosince se pak vracíme dopoledne domů a jen dáme kufry a hromadu jídla do auta. Spát se půjde brzy, protože 26.12. ve tři ráno vyrážíme na FLORIDU!! No těším se jak malá, ale kdo by se nětěšil žejo a doslova z toho mám druhý Vánoce:D.

Jinak ještě k vánočním oslavám ve škole. Celou dobu jsem žila v tom, že máme ještě v pátek školu, ale nakonec mi bylo řečeno, že mají takovou „tradici“ a v pátek už je volno. Takže ve čtvrtek jsme měli první hodinu vánoční představení v podání mých spolužáků. Druhou a třetí hodinu jsme se učili normálně a poslední – čtvrtou hodinu jsme jeli na aktivitu, co jsme si předtím zvolili, v mém případě hokej. Pak jsme se vrátili do školy, dali jsme si dárky, taky v podobě výměny dárků. Následovala vánoční večeře a pak jsme v tělocvičně, kde hrál DJ, všichni tancovali. Úplně na konci byl venku ohňostroj a asi v půl devátý jsme všichni jeli domů.

Další články od Kláry

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!