Už před rokem, kdy jsem zjistila že dvě holky z našeho československého rotary distriktu stráví svoji výměnu v Kolumbii ve městě Santa Marta, které se nachází u Karibského moře, jsem věděla že je určitě chci někdy přijet navštívit. Kdo by odmítl dovolenou u Karibiku za 4000 korun (cena letenky)?

V dubnu jsem se domluvila s Julkou, výměnnou studentkou ze Slovenska, že bychom jely spolu zhruba na začátku června. Dostaly jsme povolení a i rodiny, které nás v Santa Martě na týden hostily. Do Santa Marty ale není přímý let z Cali, musí se přestupovat v Bogotě. No a tak jsem si řekla, proč se nepodívat i do hlavního města, protože jsem ho zatím nepoznala. A díky mojí první host rodině se to splnilo. Na 4 dny mě hostila sestřenice mého strejdy (Titina) která bydlí v úplném centru Bogoty, takže všude jsem se dostala po památkách pěšky.

Bylo to 10 dní plných poznávání a skvělých zážitků.

Den první

Do Bogoty jsem přijela v pozdní odpoledne. Na večer jsem se šla s Titinou projít po centru, ukázala mi kam můžu chodit a kam ne, protože následující dny už jsem chodila sama. Kolumbie sice leží blízko rovníku ale má různé klima. V Bogotě například je normálně přes den max 20 stupňů, v noci pak tak 9 stupňů. Takže mi tam byla docela zima ❄

Den druhý

Ráno jsme se šly s Titinou projít. Já pak následovala do Musea zlata, na známou Plaza de Bolívar a odpoledne na prohlídku prezidentského paláce, protože Titina v něm pracuje jako restaurátorka. Na večer jsem potom šla s neteří Titiny, které je 18 a jejími kamarády do centra Bogoty, a známé ‚zóny T‘ kde jsou restaurace, bary a obchodní centra.

Den třetí

Po ránu jsem měla na programu další muzea. Museo Botero od kolumbijského umělce, který maloval a tvořil tlusté postavy. Následně pak Casa de moneda neboli Muzeum kolumbijských peněz. Odpoledne mě potom rodina vzala na trhy v Usaquen, kde jsem nakoupila nějaké dárky a suvenýry. K obědu jsem pak měla typickou polévku z Bogoty ajiaco. 

Den čtvrtý

Ráno jsem opět byla na procházce starou částí města a taky tou modernější se street artem (grafiti). Potom jsem vláčkem vyjela na Monserrate, známou vyhlídku, odkaď je možné pozorovat skoro celou Bogotu. Pak už jsem si jen prošla pár obchůdků a po obědě se zbalila a odjela na letiště. Čekal mě 1,5 hodinový let k moři do Santa Marty. Těšila jsem se, protože v Bogotě je zima, a já už jsem se začínala cítit skoro nemocně. Jakmile jsem ale přijela do 30 stupňové Santa Marty, všechny neduhy mě opustili 😁. Letiště v Santa Martě je v podstatě na pláži, takže to vypadalo jako když přistáváme na moři! Na letišti se mi dostalo přivítání i s českou vlajkou 🇨🇿😁. A u holek doma jsem pak po roce měla Milu a Kofolu!

Další články od Terezy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!