Na konci každého rotariánského roku (červen) se koná distriktní konference. Pro rotariány je to tradiční každoroční akce ale pro výměnné studenty to znamená konec/blížící se konec výměny. Poslední víkend, kde jsou všichni pohromadě. Poslední sbohem. Naše konference se konala ve městě Armenia, zhruba 4 hodiny autem od Cali. Je to taková typická oblast, pěstuje se zde káva a rozvíjí se turismus. Přijeli jsme každý zvlášť v pátek večer, ubytovali se v hotelu (taky každý zvlášť, takže jsme byli všichni tak různě roztroušeni po městě) a první noc nás čekala zahajovací večeře a ceremoniál. Celá akce se konala zároveň i s budoucími kolumbijskými výměnnými studenty. Příští rok jedou 3 na Slovensko a 1 do Česka.

Druhý den ráno byl na konferenci věnovaný rotary výměnně. Proběhla prezentace všech letošních a budoucích výměnných studentů, vyměnili jsme si další odznáčky na saka a dostali dárky v podobě společné fotografie a certifikátu o úspěšném ukončení výměny. Následně jsme nasedli do autobusů a odjeli do zábavního parku Parque del Café. Byla jsem na zatím nejšílenější horský dráze v mým životě a musím říct, že to bylo super! 😁Následně už nás jenom čekal večerní program, kde jsme dostali jídlo a k tomu hrála hudba.

Poslední den nás čekala slavnostní večeře a závěrečná party. A taky rozloučení se všemi, poslední obětí a spoustu slz. Já mám štěstí, že všichni moji kamarádi bydlí v mém městě a tak se pro mě ještě žádné srdceryvné loučení nekonalo. Stejně to ale bylo zvláštní, vidět celou skupinu dohromady naposled. Taky to bylo naposledy, co jsem se viděla s Mathilde 🇫🇷. Přestože jsme nebyly nejlepší kamarádky, strávili jsme spolu většinu roku ve škole a já doufám, že se zase brzy uvidíme (třeba v jejím městečku ve Francii, kde se v létě koná festival třešní 🍒😍) .

Celý víkend byl super, akorát škoda že jsme byli všichni v různých hotelech a taky že nám Rotary pořád dávalo nějaký program, takže jsme neměli ani čas se někde spolu posadit a pokecat si. 🤷🏽‍♀️ Naposledy jsem se neviděla jen s ostatními výměnnými studenty ale taky s mým host clubem RC Nuevo Cali. Na posledním meetingu jsme s Mathi jen poreferovaly o tom, jak naše výměna probíhala a rozloučily se.

A taky jsme byly naposledy ve škole, která pro nás skončila 31. května. 🎓👋🏻 Teď už mě čeká jen závěrečných 40 dní. 📆 V sobotu odjíždím na 10 dní pryč, na 4 dny do hlavního města Bogoty 🌆 a na 6 dní ke Karibiku do Santa Marty 🏝. Takže se zase můžete těšit za 2 týdny na článek! 🖋 chaoooo

Další články od Terezy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!