Pamatuju si, jak jsem před rokem psala článek o 50 dnech, které mi zbývaly do odjezdu na výměnu. A když teď píšu tenhle článek, zbývá mi už jen 50 dní na výmenně. Já vím že se pořád opakuju, ale ten čas letí tak neuvěřitelně rychle…Tenhle víkend nás čeká Rotary Konference ve městě Armenia, kde se naposledy uvidíme všichni výměnní studenti. Díky bohu, že všichni moji kamarádi bydlí blízko mě a tak nás žádné srdceryvné loučení ještě nečeká. Stejně to bude zvláštní, vidět většinu lidí, kteří prožívali to stejné co já tento rok, naposledy. Ale teď už k článku, který referuje o mém devátém a desátém měsíci na výměnně, tedy o tom, co se dělo v dubnu a květnu. Kromě Rotary výletu do Amazonského pralesa, o kterém jsem již článek napsala na začátku května, se toho vlastně zas tak moc neudálo. Ona výměna není o cestování, ale hlavně o žití místního ‚normálního‘ života. Chození do školy, koukání na Netflix, čtení, víkendy strávené s kamarády… Tady je shrnutí uplynulých dvou měsíců.

V půlce dubna jsem byla na výletě ve městě Buenaventura, což je nejvýznamější přístavní město v Kolumbii, kam připlouvá v podstatě VŠECHNO. Ironie je v tom, že v tomto městě je nejvíce peněz a přesto je to jedno z nejchudších měst. Zároveň je tam hrozné vlhko a smrad z moře, které je černé jak uhel, takže po dvou dnech už jsem se nemohla dočkat, až budu zpátky v Cali. Aneb jak se říká – Cali es Cali y lo demás es loma. Bylo to ale zajímavé a alespoň jsme byli na výletě v jedné přírodní rezervaci a koupali se v nádherné čisté řece. Nejlepší je, že k řece se nedostanete autem ale originálním dopravním prostředkem zvaným brujita. Je to podvozek na kolejích s 2-3 lavičkami a přimontovanou motorkou, která jí pohání.

Včera jsem byla na ‚poslední večeři‘ s mojí první host rodinou. Pozvali mě a Mathilde, protože v pátek odlétají na měsíc do Evropy. Vrátí se ještě dřív než já odjedu a tak doufám, že se ještě jednou uvidíme, abych se mohla rozloučit i s celou širokou rodinou, protože oni jsou a navždy budou mojí kolumbijskou rodinou 🇨🇴❤. Toť vše z dubna a května a za týden tu máte nový článek o Rotary Konferenci! 🇩🇪🇦🇹🇧🇪🇧🇷🇨🇦🇨🇿🇩🇰🇸🇰🇺🇸🇫🇷🇮🇹🇳🇱🇨🇭 🎆

Další články od Terezy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!