Jak jsem se zmínil v popisu co všechno se stalo a co ne, o výletu do Ekvádoru bych rád napsal samotný článek. Proto ho taky teď píšu! Ještě týden před výletem to ale vypadalo, že žádný článek psát nebudu. Proč? Na výlet se mi popravdě nechtělo. Žil jsem krásný život po boku Josého, po boku jeho kamarádů a navíc ten výlet stál relativně hodně peněz. Nechtělo se mi. Nakonec jsem ale přesvědčen byl a na výlet jel. Proto si prosím pohodlně usedněte a vychutnejte si psaní o severu Perú a Ekvádoru.

Výlet začal pro nás Arequipeňáky v Arequipě, když jsme vyjížděli z Arequipy.. Ve 21:00 jsme se z Arequipy vydali na 17-ti hodinovou cestu směr Lima, do které jsme dojeli ve 14:00 následujícího dne. Vyzvedli nás naše limské rodiny, abychom s nimi strávili 7 hodin, než výlet opravdu začne. Předem jsem věděl, že mě má rodina nevyzvedne. Proto jsem strávil nějaký čas s prezidentem výměny Henrym, poznal jeho kočku a psa, venezuelského sluhu a ohromil se jeho váhou. Jak jsem se potom zeptal, od poslední doby, kdy jsme se viděli, zhubl 25 kilo. Po obědě s venezuelským přítelem pro mě přijela má rodina a spolu jsme strávili čas až do 21:00, kdy oficiálně začínal výlet na autobusové stanici. Ve 23:00 jsme se nalodili na autobus směr Trujillo, kam jsme dojeli v 10:00 druhého dne. Čili během dne a půl jsme strávili 28 hodin v autobuse. Hodně, co?!

Do Trujilla jsme dojeli úplně mrtví.. Snědli jsme pozdní snídani a vydali se objevovat památky. Po památkách nastal čas na velmi pozdní oběd a volno u bazénu či pláži. Druhý den jsme opět začali památkami. Po cestě zpět do hotelu jsem si splnil jeden z mých dětských snů a to cestování v posteli uvnitř autobusu pro řidiče..! Byl to asi největší zážitek z Trujilla. Po cestě jsem dokonce i usnul a byl to spánek opravdu hluboký! A to jen proto, že Líná huba, holé neštěstí není naštěstí můj případ. Řidič byl fajn a bez meškání mi to dovolil.

Sbalili jsme se a a po dvou dnech jsme opustili Trujillo. Po cestě zpět jsme se ještě stavili na představení Koňáků.. Nevím jak bych to lépe vysvětlil. Prostě vážení pánové, kteří jezdí na koních speciálním stylem. Jakoby tančí s nimi. Bylo to velmi zajímavé, co všechno s koňmi opravdu dokáží. A potom jsme se opravdu vydali na další 15-ti hodinovou cestu do městěčka Chachapoyas.

Další články od Martina

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!