Ach… Právě jsem se vrátil z výletu… Z Výletu, který pro nás připravilo Rotary. Během dvou týdnů jsme procestovali Arequipu, Colca kaňon, Puno, jezero Titicaca s ostrovem Amantaní, Cusco, Duhové hory a Machu Picchu a spoustu dalšího… Tyto dva týdny mi toho daly spoustu. Uvědomil jsem si, jak důležité je kamarádství a že jsem si vybral správně. Peru je nepředstavitelně krásná a rozmanitá země…

Machu_Picchu_vsichni
My všichni. A Machu Picchu.

Výlet nebyl povinný. Sešli jsme se všichni ze všech měst, kde bydlíme. Což je Lima, Arequipa, Cusco, Ica a Puno. Sešli jsme se všichni až na jednu dívku od nás z Arequipy, která nemohla díky nemoci. Výlet nebyl povinný a jel zkrátka každý, kdo zaplatil. Výlet stál 1190 amerických dolarů. Což je hodně. Hodně. O to víc mě štvalo, když jsem zjistil, že bydlíme v luxusních hotelech a jíme v kvalitních restauracích. Myslím, že bychom to zvládli v normálních hotelech a restauracích a nemuseli platit tak hodně peněz. Kvalitní jídlo a luxus je ale bohužel kultura Rotary od počátku věků. Nebo bohužel… Samozřejmě jsem si na luxus zvykl a bylo to nesmírně super! Ale ta vidina peněz mě stále tížila.

Arequipa

Sjeli jsme se v Arequipě a strávili tu první dva dny. Pro nás Arequipeňáky – woow… Nebudu skrývat, že jsem se tyto dva dny nudil. Většinu navštívených věcí jsem znal. Toť Arequipa…

IMG_20170912_152201_HDR
Z této etapy výletu přidám snad jen fotku našeho krásného vulkánu Misti.

Colca kaňon

Po programu v Arequipě jsme přejeli na území Colca kaňonu. Bydleli jsme ve skvělém hotelu s přírodními termálními prameny. Voda je ohřívána vulkánem a bylo to z ní cítit. Koňásání v teplé vodě byl program hned po příjezdu na celé odpoledne.

IMG_20170915_100255
Tato část Peru se nachází v suchých stepích. Což znamená všudypřítomná žlutá barva suchých trav, občas nějaká zelená a občas kaktus.

Následující den jsme jeli přímo do kaňonu. Hrozně moc jsem se do hor těšil. Moc mi chybí. Colca kaňon je druhý nejhlubší kaňon světa (před pár lety našli nejhlubší v Číně) a je přezdíván jako Grand kaňon Jižní Ameriky. Turisté sem zavítají nejen kvůli kaňonu, ale také k pozorování kondomů… Kondomů??? Ano! Google překladač mi ptáka Kondor přeložil jako kondom (Haha vtip co?! Ano, s Annie jsme se tomu smáli do konce výletu!). Kondor andský je typický pro Peru a konkrétně pro Colca kaňon. Tento pták má rozpětí křídel kolem 3,2 metrů a je to jeden z největších létajících ptáků světa.

IMG_20170915_094606
Lebka krávy, pravděpodobně oklovaná kondorem.

Po příjezdu do kaňonu jsem byl ohromen neuvěřitelným prostorem. Jak může být něco tak velkého a hlubokého?! Nechtělo se mi tomu věřit… Odpojil jsem se od skupiny a byl chvíli sám. Díval se na nekonečnou krajinu a poslouchal klid světa. Nesmírně jsem si užíval, že jsem sám. A pak jsem uviděl toho největšího ptáka v mém životě! (Lol Dane!!)

IMG_20170915_095203
Žádnou fotkou nejde popsat ta hloubka a prostor. Snad z tohoto jde poznat, že je to jen velká skála.

Přímo zpod útesu vzlétl kondor. Nedokázal jsem si představit, jak velké je zvíře s rozpětím 3,2 metrů, dokud jsem ho neuviděl. Majestátně stál vysoko ve vzduchu a vyhlížel mršinu. Působil velmi klidným dojmem.

IMG_20170915_094209
Kondor nad nesmírnou hloubkou vyhlíží mršinu.

Na druhý den bohužel pršelo. Čili jsme nemohli jít na další ‚túru‘. Nesportovní děcka navíc byly velmi unavené a tak jsme strávili čas v termálních bazéncích. Ač jsem se těšil na procházku i toto bylo příjemné. Představte si, že sedíte v horké vodě na lávových kamenech, na hlavu vám prší studený déšť, bubnuje do země a listí stromů, nedaleko šumí řeka a vy se díváte na nekonečné hory skryté v mlze… Po obědě jsme vyjeli do Puna!

Další články od Martina

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!