Když se řekne Brazílie, každý si hned představí Rio de Janeiro a Amazonii a všichni si to určitě představujete jako tu nejkrásnější přírodu a nejčistší místo. A máte pravdu. Strávila jsem na tomto výletě 9 dní a z toho 7 na lodi. Bylo to něco neskutečného, spali jsme v houpacích sítích, sprchovali se na lodi a na jídlo chodili do vedlejší lodi. Viděli jsme strašně moc zajímavých věcí a hned tou první byl soutok řeky Amazonky a Rio Negro (černá řeka?), což je neskutečná podívaná, jelikož díky rozdílným vlastnostem se voda okamžitě nesmísí.

Dalším z nezapomenutelných zážitků byl den plný zvířat, kde jsem poprvé v životě chytala piraně, viděla jak se chytají aligátoři, plavala s růžovými delfíny, měla na krku anakondu a nebo viděla to nejroztomilejší zvíře na světě, lenochoda. Také jsme se o těchto zvířatech dozvěděli velmi zajímavé informace, jako například, že ze čtyřiceti aligátořích vajíček se dospělosti dožije jen jeden. Většinou je to proto, že je sní piraně, ale když už vyrostou tak zase aligátoři jedí je. No a když už jsme u těch aligátorů, jejich maso jsme také jedli. A asi mi neuvěříte, ale chutná, jako lepší kuře!

Lenochodi chodí na záchod jednou za měsíc a většinou vycházejí zhruba 14 dní dopředu, jelikož v období dešťů žijí na stromech, které jsou částečně ve vodě. Také jsou to výborní plavci, tedy alespoň na výdrž. Uplavou 4 metry zhruba za 2 hodiny. Takže to spíše vypadá, že ve vodě umírají, než že plavou. Další z dokonalých zkušeností byla určitě návštěva kmenů a různých domorodých obyvatel. Mluvit s lidmi, kteří nikdy nepoznali život ve městě, ale i s těmi, kteří naopak kmen opustili a odjeli do Manaus, což je hlavní město Amazonie, bylo úžasné. Měli jsme také spoustu vodních aktivit a hlavně hodně nových a úžasných zážitků s novými lidmi.

Tohle už je úplně stejné, jako u všech výletů, každopádně VŠECHNO JE TO O LIDECH a my jsme měli úžasnou partu. A jelikož to byl náš poslední společný výlet, rozhodli jsme se si to hlavně užít společně z lidmi z našeho distriktu. Děkuji za další slovy nevyjádřitelnou vzpomínku. Amazonie, jsi jedno z nejkouzelnějších míst na světě!

Další články od Verči

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!