Dne 22.12 jsme s mými host rodiči, jejich dvěma dětmi a třemi vnuky vyrazili do krásného domečku na pláži. Bohužel pro mě hned první noc byla tak trochu peklíčko, jelikož jak jsme druhý den ráno zjistili v nemocnici, měla jsem infekci v levém uchu a na levé uzlině. Nakonec jsem dostala antibiotika a další tři jiné prášky, ale naštěstí to zabralo rychle. 

Vánoce

A přesuneme se rovnou ke Štědrému dni. V podstatě celý den probíhal úplně běžně : všichni jsme se nasnídali, vystřídali v koupelně a pokračovali po skupinkách na pláž. Taky jsme si došli na kukuřici a džus z Cany (Cana je strom, jehož kmen se lisuje a je z toho sladký džus). Po obědě jsme si šli všichni na chvíli lehnout, jelikož být v jednom patře s dvěmi dvouletými dětmi, lidmi co mají kašel a nebo co chrápou, znamená spát v noci okolo 5 hodin. Celý den vypadal úplně normálně až na večer, kdy jsme se v sousedním domě sešli snad všichni z ulice a měli společnou Štědrovečerní večeři v podobě krocana a prasete, a pak přišel Papai Noel (Brazilská verze Santa Clause) a rozdal dětem dárky. My ostatní jsme si dárky předali až v noci, no a šli jsme spát. Další den si už jen děti hrály se svými novými dárky, my už jsme uklízeli a v noci se vydali na cestu zpět domů.

Silvestr

Než vám povím o samotném Silvestru, podíváme se ještě kousek dozadu, aneb přesněji na to, co se dělo mezi Vánoci a Silvestrem. Téměř každý den jsme trávili na venkovních koupalištích, jelikož teplota vystoupala až na 45 stupňů. Také jsem poznala mojí sestřenici a bratrance z taťkovi strany. No a společně s tímto faktem jsem se dozvěděla také to, že má mamka je ze sedmi dětí a můj taťka ze šesti. Tomuhle se říká velká rodina.

Každopádně jsem se seznámila s touto částí rodiny a začínám si vážně myslet, že ta rodina musí být úžasná celá. Všichni jsou to tak milí, vtipní a šťastní lidé. jednoduše řečeno, mám vážně velké štěstí. Můžeme se rovnou přesunout ke dni plnému ohňostrojů, Silvestru. Tento den jsme trávili právě doma u bratra mého taťky, takže u sestřenice. Přijeli jsme už na oběd, kdy jsme šli všichni společně do rybí restaurace. Pokračovali jsme znovu do bazénu, málem se zabili na tobogánech, někteří opět spali, no a okolo deváté hodiny jsme začali dělat klasické brazilské churrasco (grilování či pečení masa). Celý večer jsme se hodně smáli, jedli a koukali na ohňostroj. A taky zpívali, jo a smáli se. Ano, napsala jsem to dvakrát.
Byl to jeden z těch dní, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Už jsem za půlkou mé výměny a nechápu to. Jsem tak vděčná za to, že tu můžu být a také za to, kolik mi toho výměna dala. A nakonec doufám, že i vy jste strávili skvělé svátky a konec roku 2018, protože i když Vánoce v létě pro mě Vánoce moc nebyly, moc jsem si to užila!

Další články od Verči

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!