Celý náš výlet do Křižanova (kde se meeting konal) začal už v páteční poledne, kdy jsme s naší skupinkou 8 lidí vyrazili do vlaku. Poté už relativně v klidu jeli směr Křižanov. Nechci vás připravit o pár vtipných historek a tak prvním malým karambolem bylo, když nám vylétla záclona z okna ve vlaku a začalo pršet. Nějaká postarší nepříjemná paní k nám přišla a čekala až začneme tu záclonu ždímat, ale věřte mi, že špatně se džímá věc pod proudem deště 😀 – ale to jen tak pro pobavení.

Druhá věc k zasmání nastala už když jsme se chystali z vlaku vystoupit. Pršelo opravdu hustě a někteří z nás měli jen jedny boty a nebo si jednoduše nechtěli namočit a zablátit boty. A tak nás napadlo, že prostě půjdeme s holkama bosy 😀

Cesta do kempu

No byla to dlouhá cesta asi 3km a to podél hlavní silnice a taky po poli. Ale zvládly jsme to s úsměvem a spoustu vtipama. Poté následovalo rozdělení pokojů, večeře a pak přišli na řadu krátká, ale za to krásná vystoupení inboundů, kteří tam byli celý víkend s námi. Bylo tak neskutečné a motivující s jakou energií a jakým nadšením vystupovali. A jak byli prostě jednoduše veselí a šťastní jen za to, že jsou spolu, a že jsou tady u nás v Česku. Další super částí, na kterou jsme se všichni moc těšili bylo rozdávání sak, vizitek a odznáčků!❤️ Po těchto příjemných věcech následovala ta méně příjemná část pro nás outboundy a to byli naše prezentace. Sice sem se celou dobu klepala, ale nakonec to nedopadlo tak katastrofálně. Tím jsme úspěšně zakončili dlouhý a náročný páteční den.

 

Rotary Youth Exchange Orientation

Tým Brazílie

Den plný aktivit

No a následoval vlastně ještě delší a náročnější den a tím byla sobota, kdy jsme  byli rozděleny do týmů (např. Náš tým byl Brazílie, kde byli 4 inboundi z Brazílie a pak mi 4 outboundi, kteří se tam teprve chystáme), inboundi nám rozdali naše týmový trička a byli jsme vysláni na 8 hodinový outdoorový program, který zahrnoval různé soutěže a hlavně teambuildingové aktivity. (Např. Escape game, postavit most…a dalších 9 stanovišť).

Celý den jsme si moc užili, vyfotili spoustu fotek, zpívali a smáli se. Ke konci dne bylo vyhlášení a pak následovala přednáška pro outboundy, která byla na jednu stranu pro nás opravdu zajímavá a hlavně důležitá, ale chvílema už se nám všem zavíraly oči. Naštěstí inboundi mezitím připravili závěrečný táborák, a tak už jsme si jen sedli a užívali poslední večer s lidma, který jsme si všichni tak oblíbili, a který zároveň už dost možná nikdy neuvidíme.

Rotary Youth Exchange Orientation

Outboundky v Praze

V neděli už jsme měli jen snídani a pak se hoodně nedobrovolně s těžkýma taškama vypravili zpátky směr nádraží. Po cestě ve vlaku jsme snad všichni usnuli, ale pak se probrali a domluvili se, že zůstaneme ještě chvíli v Praze. Okolo 17:00 už jsme se rozloučili (což nebylo vůbec lehké) a společně s Amálkou (která je z Českého Krumlova) jsme pokračovali expresem až do našich domovů.

Tento víkend byl jeden z těch nejlepších za poslední dobu. Tak moc jsme se smáli a poznali tolik nových a skvělých lidí. Po tomto meetingu se na výměnu těším snad ještě víc než předtím. Moc moc děkuju rodičům, rotary, a lidem, kteří tam byli se mnou. Tohle je něco neskutečného! ❤️

Další články od Verči

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!