Je 15.6 a já mám před sebou poslední 3 dny mojí výměny.

Ze všech stran se na mě valí otázky typu „jsi ráda, že jedeš domu?“, „Chtěla by jsi v Brazílii už zůstat napořád?“. Všichni jen mluví o tom, kdy kdo odjíždí a jaké to bude. A já na žádnou z těchto otázek nemám odpověď. Vůbec se mi nechce opouštět tenhle můj brazilský život, rodiny, kamarády a hlavně ostatní výměnné studenty. Na druhou stranu už se strašně moc těším až obejmu rodiče, uvidím všechny mé kamarády a zase budu doma, tam kde to tak dobře znám.

Tento rok byl neskutečný. Tady jsem se naučila, co to doopravdy znamená, když vám někdo chybí. Naučila jsem se víc smát a víc brečet. Došlo mi, kdo za mnou stojí a stát bude vždycky a hlavně to, jak je pro mě strašně důležitá moje rodina doma. Poznala jsem tady ty nejlepší kamarády, jaké si můžete přát. A tohle přesně jsou ti lidé, se kterými jsem si naprosto jistá, že zůstaneme v kontaktu i za deset let. I když každý bydlí na jiném konci světa.

I přes tohle všechno to tu vždycky nebylo růžový. Občas jsem si říkala, co by se stalo, kdybych to vzdala a odjela domů? Ale já to nevzdala a díky tomu jsem zažila ty nejúžasnější chvíle. Před měsícem jsem oslavila svoje 18. narozeniny a to co pro mě všichni moji kamarádi, rodiny a dokonce i lidi z Česka připravili bylo neskutečné. V tu chvíli mi došlo, jak moc vděčná a pyšná jsem, že mám okolo sebe tyhle lidi.

Další články od Verči

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!