Sen se stal skutečností a já zhruba za 5 měsíců poletím na rok do Brazílie. A můj první článek bych chtěla zaměřit právě na tyto dvě otázky, protože na ty se ptá nejvíce lidí.

Za prvé, celá výměna je projektem ROTARY  a jelikož můj taťka je členem jednoho z rotary klubů, s výměnou přisel on. Vlastně jsem ani chvíli neváhala. Roční výměna, to je přesně něco pro mě, jelikož jsem dost komunikativní člověk a ráda poznávám nové lidi a věci.

Za druhé, proč Brazílie? To je těžká otázka. vlastně do poslední chvíle jsem byla rozhodnutá zkusit USA, ale pak přišel OM2 (o tom více v dalším článku) a prezentace lidí co byli v Brazílii mě zaujaly o 100% více než ty z USA.

Začala jsem tedy přemýšlet proč ne Brazílie. Najednou mě chytla myšlenka, že bych se vlastně chtěla naučit ještě jiný jazyk než je angličtina. Začala jsem si hledat věci o Brazílii a taky se spojila s Klárkou, která tam je teď na výměně, a ta mi zodpověděla všechny mé otázky. Také kultura je v Brazílii úplně jiná, což se mi líbí. A to, že by byla Brazílie nebezpečnější než např. USA, to vůbec není pravda. No a v podstatě všechny tyto faktory mě přesvědčily, že volba Brazílie je správná!

Další články od Verči

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!