Moje host rodina mě o víkendu dva týdny zpátky (6.-8.9.) vzala do trochu jiné Austrálie. Zatímco tady v Newcastlu se život hodně opírá o moře a jde o velký město, dál od oceánu se to docela mění. Je to zajímavý, jak je Austrálie obří, tak někde uprostřed kontinentu to bude zase jiný. Teda, tim zase jiný typuju víc horko, víc sucho a víc hlíny. Jop, přesně tak bych to popsala.

Město Dubbo

Dubbo je jedno z větších měst tam na západě od pobřeží, skoro 5 hodin jízdy autem (což je kousek) z Newcastlu. Takže celé páteční odpoledne jsem strávila s mojí host rodinou v autě. Zrovna se blížila bouře, což udělalo z okolí docela zajímavou scenérii. Obloha byla hnědá, jakože fakt úplně divná barva, na oblohu, a kvůli suchu, které tu teď panuje (a to je zima), ten celkový obrázek „zapomenuté země“ doplňovala ještě hnědá tráva. Nebo spíš míle a míle hnědé trávy. Všude se tu táhnout jen nekonečný pastviny krav a klokanů, někdy pár těch stromů, někdy bush. Často tu jsou taky požáry, takže jsme, víckrát než by se mi líbilo, míjeli zčernalý pásy bushe.

A důvod, proč jsme tam vlastně jeli, byly 50. narozeniny bratra mojí host mamky. Šlo teda o takovou trochu rodinnou oslavu, kde jsem já, jakožto „součást jejich rodiny“, nemohla chybět. A byla jsem za to ráda, protože přece jenom miluju, když se víc lidí z rodiny sejde dohromady a stráví spolu nějakej ten kvalitní čas, je to moc fajn. ❤

Nocleh nám poskytla sestra mojí host mamky přímo v Dubbo. Hned za domem má narosto super obří park, kam když se člověk zajde brzo ráno podívat, tak uvidí tuny klokanů, kteří tam asi žijou. Takže jsem si o víkendu nepřispala, šlo se na klokany. A fakt jsem jich viděla spousty, ani se tolik nebáli a měli mláďata – fakt v kapse na břiše ! ❤ 🦘🦘

Dubbo ZOO

Dubbo je taky vyhlášené svojí zoo, kam mě host rodiče vzali. Je to hodně podobné zoo Hradec Králové a my jsme si to tam celé projeli na svých kolech, což je dost cool, každej tam totiž může jet vlastním autem nebo na kole nebo jen tak chodit. Ale je to obrovský, takže to pár hodin zabralo. Každpádně fakt super zoo, spousta zvířat a hodně velký výběhy a dobrý podmínky.

Kvalitní čas jsem ale nestrávila jen s mojí host rodinou, ale i se Sinjou, což je výměnná studentka z Německa, která je tu taky přes Rotary a měla to štěstí (ehm ehm) skončit v Dubbo. No, co si budem, nezávidim jí a vim, že mam hooodně velký štěstí, že jsem tam, kde jsem. Jsem za to nesmírně vděčná. Ne, vim, že super život může člověk mít kdekoliv, záleží jen na tom, co uděláme s tím, co máme.

Další články od Kristýny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!