Je to konečně tady. Dostala jsem se k článku o mých Vánocích ve slunečné Austrálii. První, bych chtěla moc poděkovat mojí úžasné australské rodině za to, že mě vzala sebou. Byl to úžasný zážitek a Vánoce jsem si moc moc užila. A celkově dovolená u moře byla úžasná, měli jsme spoustu legrace a zážitků. Takže díky moc!!!

Jak jste se už dozvěděli z minulého článku v pátek jsme se dostali na pobřeží.

První, co bych měla objasnit je že jsme měli dům na dostřel pláže, jakože 100 metrů, možná méně.

V sobotu jsme se ráno vydali poprvé na pláž se koupat. Překvapením pro mě bylo, že to vlastně nebylo špatné. Byla to legrace, ale člověk musel mít hodně opalovacího krému. Moře bylo krásně teplounký ale o proti vzduchu to bylo nic, takže to vlastně bylo chladivý :-D. Dali jsme si oběd a pak odpolední odpočinek. K večeru jsme vzali loď do mariny a vzali jí na projížďku, což bylo super. Nejdřív jsem se fakt bála, jelikož jsme jeli docela rychle. Ale když mě přešel prvotní šok, musím říct, že to bylo úžasné. Pak jsem z lodi už nechtěla vystoupit. Nakonec nás napadlo, že bychom mohli stihnout západ slunce nad mořem z vyhlídku kousek za městečkem. Takže jsme se tam samozřejmě vydali. Měli napsat že se schází dolů po kamenech, jelikož jsme všichni měli žabky, takže to bylo docela nebezpečné, ale 100% to stálo za to.

V neděli (na Štědrý den, který je tady ale naprosto nepodstatný :-D) jsme se ráno vydali na jinou pláž. Byla to naprosto klidná zátoka s průzračnou teplou vodou a žádnými vlnami, no nemiluj to. Půjčili se paddleboardy (surfy ale pádluješ na nich). Nejdřív si to každý zkusil a pak jsme se střídali. Nakonec jsme jeli na delší projížďku ve dvojicích. Doplavili jsme se až na malý písečný ostrůvek, mrzí mě, že odtamtud nemám fotky, ale mobil jsem nechtěla utopit a foťák jsem zapomněla. Co jsem ale taky podcenila byl opalovací krém. Trochu jsem se spálila. No ne ani tak dorůžova než dočervena. Žádná sranda. Po obědě jsme se vydali do města na kafe a pak jsem si šla koupit pohledy a odznáček na sako. Večer jsme se zase vydali lovit západ slunce, ale tentokrát s pořádnou obuví. Prošli jsme se okolo vyhlídky a dostalo se nám té nejlepší podívané na západ slunce. Byla to prostě PECKA!!

Přišel den D. Vánoce. Všichni vstávali poměrně brzy. Dostali jsme malé dárečky v povlaku od polštáře (něco jako u nás dávají čerti). Dostala jsem skvělou knížku (k té až později) a nějaké dobroty. Měli jsme obří snídani. Slanina, vajíčka, tousty, kupa ovoce a ještě víc.

A pak přišel čas na dárky. Byla to sranda, jelikož nás tam bylo 18, tak to byl trochu zmatek, ale byla to legrace. A co přišlo potom? To byste neuhodli. Šli jsme na pláž, zaplavali jsme si a šli jsme připravovat ten nejlepší oběd v historii australských obědů. Odpoledne bylo klidnější, každý zkoumal svoje dárky, já začala číst novou knížku, šli jsme na procházku a večer jsme koukali na film.

V úterý jsme se akorát tak poflakovali kolem domu. Četla jsem knížku a myslím, že to byl den ve který jsem skypovala s rodiči z pláže, což byla sranda. Myslím, že kolemjdoucí si museli klepat na hlavu. Večer jsme se koukali na film Zootopia. Moc jsem od toho nečekala, ale byla jsem mile překvapená.

Středeční den jsme začali koupačkou, ale moře bylo z nějakého záhadného důvodu studené. Myslím, že jsem tam vydržela 10 minut, pak jsem popadla věci a vydala se na procházku po pláži. Udělala jsem hromadu fotek a mrzí mě, že je sem nemůžu dát všechny, ale prostě není místo. Pláž byla mnohem delší než se zdála. Po obědě jsme se vydali do venkovní galerie. Údajně je to jediná galerie na světě, která vystavuje venku celý rok. Byla tam nějaká velmi pěkná díla. Poté jsme se na doporučení majitele vydali do lesa, který tvoří jen stromy bez kůry, myslím, že je to nějaký typ břízy.

 

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!