Ahoj,

zdravím z Austrálie. Už jsem tu dva měsíce a půl a musím říct, že to tady zbožňuji úplně maximálně.

Teď ale přejdeme k tomu, co jsem vyváděla druhý prázdninový týden.

Jelikož se musím alespoň trochu učit i pro školu doma, tak jsem dělala něco málo z matiky. Jedna malá kapitolka denně, jen abych nezapomněla, jak se vůbec počítá. Na procvičení češtiny, kterou občas ‘úspěšně’ zapomínám, jsem přečetla asi 3 knížky. Ale musím říct, že začínám preferovat čtení v angličtině. Nemyslím si, že je to tím jazykem, ale spíš tím, že existuje hodně knih v angličtině, které nejsou přeložené do češtiny a tím pádem to znamená, že jsem je nečetla :-D.

Pracovala jsem i na třídění fotek z výletu a taky jsem psala blog o Roundabout. Což se ukázalo jako běh na delší vzdálenost. Mám totiž asi milion fotek a spoustu historek. Nemůžu je sem, ale nacpat všechny, což mě ale trochu mrzí, jelikož to BYLA NÁDHERA <3. O výletu jsem ale už napsala jeden příspěvek, takže jestli si chcete počíst o Roundabout, doporučuji navštívit předchozí příspěvek s názvem Roundabout 2017.

Taky jsem dost skypovala. Nejdřív v neděli s mamkou, taťkou a ségrou. ,Vyprávěli mi co je nového a co se děje. Vždycky poté co s nimi mluvím, mám větší chuť pouštět se do dalších dobrodružství. Vždycky mě rozesmějí a já jim říkám historky o tom, co je nového v Austrálii. Je to sranda <3. A je taky super si jednou za čas pokecat v češtině, i když se musím přiznat, že občas musím hledat ta správná slova. Pak jsem skypovala s babičkou, dědou a tetou. Což bylo taky super, hlavně díky tomu, že jsem s nima fakt dlouhou dobu nemluvila :-D. V týdnu jsem pak ještě skypovala jenom s taťkou. A pak se mi povedlo skypovat s holkama co jsou taky na výměnně. S Áďou (Kanada) a s Klárkou (USA). Bylo super s nima po takové době mluvit a sdělit si pocity a zážitky. Je vždy fajn mluvit s lidmi kteří vědí, co prožíváš a ještě je s nimi veliká kupa legrace <3.

Celý týden bylo hrozný vedro. Na nebi nikde ani mráček. Teploty se šplhaly až ke 40°C. Bylo to úmorné, od rána až do večera, ale to je život v Austrálii. Budu se přes to muset přenést. Důležitou věcí je samozřejmě klimatizace. Co se ale může stát je, že můžeš onemocnět z toho šoku (teplo-zima). Naštěstí, lidé tady vědí, jak klimatizaci bezpečně používat.

Taky se pořád snažím zlepšovat svojí angličtinu. Greg mi s tím hodně pomáhá. Hlavně s výslovností. Jeden by řekl, že když musíš mluvit anglicky pořád, tak to stačí. Podle mě ale ne. Chci zlepšit výslovnost a taky rozšířit slovní zásobu, což znamená práci.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!