Takže sobota. Konečně víkend. Škola byla docela vyčerpávající. Ráno jsem ale stejně vstávala na mé poměry docela brzy. Jeli jsme to totiž na fotbal. Patrick (mladší host bratr) hrál. Jedná se ale o něco úplně jiného než, co se hraje u nás. Je to spíš jako rugby, možná to je rugby, já fakt nevím, jsem z toho trochu zmatená. Četla jsem Velkého Gatsbyho, abych nebyla ve škole pozadu. Večer jsme šli do kostela na mši – poprvé v životě jsem byla na mši. Je to akce, která vždycky když má měsíc pátou sobotu. Pořádají to děti ze St. John’s, takže moji spolužáci. Bylo to fajn, něco novýho a potkala jsem spoustu nových lidí. Hlavní poznání z tohoto dne: Půlku města potkáš na footy (fotbal) a druhou v kostele.

Neděle byla zajímavá už od rána. Dopoledne jsme připravovaly s Anne dort jménem pavlova. Odpoledne jsem byla v lukostřeleckém klubu. Střílejí na 3D terče, což jsem vždycky chtěla zkusit. Potkala jsem i známá zvířata jako srnku a divočáka, v Austrálii se totiž nesmí střílet na makety australských zvířat. Takže mají převážně evropská a nějaký africký. K večeři byli špagety a dort – ten je naprosto úžasnej, rozhodně doporučuji vyzkoušet.

V pondělí ráno jsem poprvé vyzkoušela školní autobus. Není jako v Americe žlutej, je stříbrnej. Něco málo ze školy. Na zeměpise jsme se začali připravovat na test, dokonce to i chápu. Což mě moc těší, jelikož je to asi jedinej předmět ve kterým neplavu. Už si celkem pamatuju jména lidí ze školy, což je moc fajn. Trvalo mi akorát týden. Po škole jsem musela chytit autobus domů. Docela dobrodrůžo. Neměla jsem ponětí, kam mám jít. Tak jsem se pověsila na krk jedný spolužačce. Teď už vím, kam jít takže příští týden už to bude v pohodě. K večeři byl losos. MŇAMKA.

Úterý začalo netradiční snídaní. Celou dobu, co jsem tady jsem snídala cereálie, které jsem vyměnila je za vaječnou omeletu. Ve škole jsem musela zamířit do kanceláře, odevzdat telefon. Jelikož tady ve škole nesmíš mít u sebe mobil, já jsem měla speciální povolení na týden kvůli překládání. Ve škole jinak asi nic zajímavého nebylo. Odpoledne jsem strávila v knihovně prací na úkolech a na večer jsem znovu zamířila na Rotary meeting.

Středa. Přelom týdne. Třetí hodinu ve škole jsme měli shromáždění, které je každý týden a pokaždé je to něco jiného. Tenhle týden to bylo spíš o vyhlašování soutěží a oceňování studentů. Hrály se i nějaké hry. Zjistila jsem, že aby se student mohl dívat ve škole na film (my se dívali na angličtině na Velkého Gatsbyho), musí mít podepsané svolení od rodičů.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!