Ahojda,

tak už jsem tady měsíc a týden. Ani mi to nepřijde, pořád se cítím jako bych přijela včera. Takže, cože se to tu vlastně dělo 😀

V sobotu ráno jsem zase předčila sama sebe a vstala brzy. Stává se z toho rutina, ještě nevím jestli se mi to líbí nebo ne. Jela jsem s Anne do města, kde jsme se setkaly s její kamarádkou na morning tea. Měla jsem výbornou horkou čokoládu a koláček. Vyzvedly jsme Mattyho a Maeve a jeli domů. Odpoledne jsem byla na vyjížďce na koni, což byla prostě paráda. Zase v sedle, bylo to jako živé snění. Večer mě čekal důležitý úkol…….zabalit si kufr, jelikož v neděli mě čekalo stěhování k další rodině. !Tati, nevím, jak jsi to zabalit, když jsem odjížděla, ale já to rozhodně nezvládla. Měla jsem asi milion igelitek!!

Nedělní ráno přišlo až moc rychle. Dopoledne jsem dobalila zbytek věcí a k obědu měla tortilu. Okolo třetí jsem naložili to moje harampádí do kufru a já se rozloučila s Peterem, jelikož s námi nejel do města. Když jsem dojeli k mé nové host rodině, prví nás přivítali dvě obrovské německé dogy. V první chvíli mi nahnaly fakt hrůzu. Přivítala jsem se s Gregem a Loreen (moji nový host rodiče). Mají děti, ale ty už s nimi nebydlí, takže ze mě poprvé v životě stal “jedináček”. Rozloučila jsem se s Anne a dětma, budou mi moc chybět, měla jsem s nimi skvělý čas.

V pondělí zase ta škola. Když mě ráno Loreen vezla do školy bylo jenom 6°C, což je super zima. Vlastně mi nejenom byla zima, mrzla jsem. Ve škole se nic zajímavýho nestalo, kdyby jo tak to napíšu, ale nechci se tu moc rozepisovat o tom, co pořád stejný. A co si budeme povídat škola je pěkně rutinní záležitost. Akorát po škole mi nedošlo, že jsem se přestěhovala a že mě nevyzvedává modré auto ale stříbrné. Byla jsem docela zmatená. Odpoledne jsem trénovala projev na angličtinu a šli jsme na procházku s pejsky. Slovo pejsci asi není vhodné, jsou to pořádný hafani. Před večeří jsme pekli sušenky a že jich bylo. K večeři jsme měli tacos, což je super mexický jídlo. Doporučuji vyzkoušet. Po večeři jsem zase trénovala angličtinu, jelikož tu byla ta možnost, že další den to budu muset přednést před celou třídou. Pořádně jsem se připravovala :-D, což v mém slovníku znamená 2x přečíst a pak doufat, že se nebudou smát :-).

Úterní ráno začalo velmi produktivně, na prvních třech hodinách jsem udělala velké pokroky v úkolu na náboženství. Pak ale přišla chemie a tam pro změnu pokrok nulový až záporný. Večer jsem šla s Gregem na můj 3. Rotary meeting. K večeři jsem měla výborný salát, poté jsem i chvíli mluvila o tom jaký jsem měla týden. No byla to sranda.

Vítá nás středa, známá jako přelom školního týdne. A co se nestalo. Učitel na angličtinu, mě vyvolal. Takže jsem hezky šla, stoupla si za řečnický stojan, rozložila papíry a pohlédla na třídu plnou lidí, kteří mají angličtinu jako rodný jazyk. Nemůžu říct, že bych neměla strach, jelikož jsem měla. Říkala jsme si, že se budou smát a že to bude hrůůůza. Když se po dvou odstavcích nesmáli, docela mě to uklidnilo. Nakonec to bylo v pohodě, zatleskali mi a já si šla sednout. Učitel mě i pochválil a kamarádky říkaly, že to bylo super. Tak  doufám, že se mě jenom nesnažily uklidnit. Po škole jsem se sešla s Annou (kamarádka z Rakouska), vyzvedla nás Loreen, doma jsme se převlékly a šly do města. Bylo to super, malé nákupy, pie v pekárně a milkshake v kavárně. Skvělé odpoledne. Anna u nás přespávala a k večeři jsme měli karbanátky, které v sobě měli zeleninu a mačkanou dýni s bramborem. MŇAMKA.

Další články od Michaely

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!