Ahoj,

tento příspěvek bude o mém již třináctém (14.-20.10.2017) týdnu v Austrálii :-D. Doufám, že si všichni užíváte podzimu a že si užijete i tento článek.

Sobotní den byl vcelku poklidný. Loreen a Greg šli večer na předávání cen Maranoa regionu, takže jsem byla doma sama. Ohřála jsme si dýňovou polívku k večeři a skypovala s mamkou a ségrou.

V neděli ráno přijela Anna a měli jsme morning tea v Pinaroo. Jelikož nebylo zrovna hezky, tak jsme byly zbytek dne doma, stavěly puzzle a dívaly se na Upíří deníky. Odpoledne přišla Jodie a hrály jsme stolní hry.

V pondělí byl volný den. Ano, volejte hurá, žádná škola. Pršelo skoro celý den. S Annou jsme stavěly puzzle, dělaly úkoly a koukaly na Upíří deníky. K večeři jsme vařily české a rakouské jídlo. Já dělala štrúdl a Anna řízek se zeleninou. Bylo to super, hlavně mít po dlouhý době zase řízek :-D. No jo, já a moje posedlost jídlem.

Úterý. Zase do školy. A pořád prší. O přestávce učitelé chodili okolo a pokřikovali ‘wet lunch’, což znamenalo, že jsme museli jíst ve třídách. Jíst ve třídách mi přijde mnohem lepší než jíst venku, ale bohužel to děláme jenom, když prší. Úterní večer byl jiný v tom, že jsme nešli na Rotary meeting. Po večeři jsme se dívali na The Block, který se blíží ke konci.

Ve středu jsme na PC hodině připravovali plakáty na Moonlight Fair. Celý den bylo hodně zataženo a vypadalo to, že každou chvíli začne pršet. Odpoledne jsem byla na basketbalu ve škole a pak jsem ještě byla večer hrát v městské tělocvičně. Večer jsme byla brutálně unavená, dvě hodiny basketbalu byly fakt hodně.

Čtvrtek a s tím i můj svátek. Problém byl ale v tom, že se v Austrálii jmeniny neslaví. Spousta lidí mi poslala přání z Česka, za což jsme byla velmi vděčná a udělalo mi to velkou radost :-D. Odpoledne jsme šly s Loreen na procházku s pejsky. Celý den mě všechno bolelo z basketbalu a Diva si myslela, že je skvělý nápad, urvat mi ruku k tomu všemu.

Konečně pátek. Den, kdy měla být Moonlight Fair, ale byla odložena kvůli předpovědi počasí. Odpoledne mě a Annu vyzvedla Loreen a jely jsme na malé nákupy do města. K večeři jsme bylo mé oblíbené nachos a pak jsme hráli různé hry. Hráli jsme The World a jeden by řekl, že když se to jmenuje Svět, tak by tam mělo být všechno, ale ne hádejte, která země chyběla? No, jasně že Česko. Říkala jsem si, že napíšu té společnosti a budu si stěžovat. Celý den to na déšť nevypadalo, tak jsem si říkala že Moonlight Fair zrušili zbytečně, ale okolo páté začalo hrozně pršet. A pršelo celou noc.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!