Ahojda z Austrálie,

tento příspěvek bude pojednávat o mém již jedenáctém týdnu (30.9.-6.10.2017) na australském kontinentu. Můj pobyt se nebezpečně blíží k hranici tří měsíců. Musím říct, že se mi to nezdá. Přijde mi to pořád jako včera, co jsem přijela, ale taky se cítím jako doma, jako bych u byla mnohem déle než ani ne tři měsíce. Každopádně jedno je jasné. Totálně zbožňuju Austrálii ❤  ❤ <3. I LOVE AUSTRALIA SO MUCH ❤ ❤ <3.

V sobotu jsme se vydali na Cent Auction, což je akce v Pinaroo (domov důchodců). Při Cent Auction si lidé koupí lístky (peníze jdou na provoz Pinaroo) a pak když je vyvoláno jejich číslo dostanou malou cenu. Něco jako loterie. Přišlo docela dost lidí. Já jsem Loreen pomáhala připravovat ceny, zabalila jsem tolik věcí jako ještě nikdy. Alespoň to na Vánoce bude hračka :-D. Na večeři přišli známí, takže nás bylo docela dost, vzhledem k tomu, že jsme pořád měli návštěvu. Udělala jsem okurkový salát na reprezentaci české kuchyně. Docela se mi to povedlo, ale myslím, že jsem už jedla lepší :-D. Prostě nejsem člověk vhodný do kuchyně :-D.

Když jsem se v neděli probudilo, první co jsem slyšela bylo kap..kap..kap. Ano, v Austrálii pršelo. A to takže pořádně. Byla i zima. Teplota klesla z 35°C na 12°C. Fuj fuj. Byla fakt zima :-). Takže jsme celý den hráli hry (Twister, Blokus, Qwirkle) a měli na sobě mikiny. K večeři jsme měli zase crepés a žampionovo-masovou směs. Což mi ale vůbec nevadilo, je to super jídlo. Večer (velmi pozdní) jsem skypovala s Českem <3.

Pondělní den byl poslední den školních prázdnin. Pořád pršelo a byla zima. Rozloučili jsme se s návštěvou a měli lívance k dopolední svačince. Psala jsem blog a třídila fotky.. K večeři jsme měli kari a dívali se na mojí oblíbenou australskou TV show – The Block. Pak jsem se připravovala do školy. Hlavně na to, že budu muset zase obléct školní uniformu. Abyste to nepochopili špatně, mám ráda chození do školy jak tady, tak i v Česku, ale tu uniformu fakt nemám ráda.

Úterní ráno začalo stejně jako každé jiné školní ráno. Pořád byla docela zima a vypadalo to na další déšť. Dostalo se ke mně i moje první australské vysvědčení, které bylo lepší než jsem očekávala. Jsem na sebe doopravdy pyšná. Ve škole se nic moc zajímavého nedělo, ale večer jsem se vypravila na Rotary meeting, který byl kratší než obvykle.

Ve středu jsem se dozvěděla, co budeme dělat na angličtině v tomto čtvrtletí – Golden Age, což znamená 20.léta ve Francii. Doufám, že to bude stejně super jako když jsme dělali Velkého Gatsbyho. Odpoledne jsme s Loreen zahradničily v Pinaroo. Bylo to fajn, ale dám Vám radu: Nikdy nezahradničte v žabkách, máte pak hlínu úplně všude. Jo a sukně taky není nejlepší nápad. To jen taková rada do života :-D. Před večeří jsem si šla zaběhat, jelikož byla po dlouhý době příznivá teplota, jen 22°C.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!