Ahoj z Austrálie,

první, co tak se omlouvám za dlouhou ne-aktivitu. Neměla jsem moc času a taky se mi moc nechtělo psát. Ale jsem zpět a doufám, že se Vám bude tento příspěvek líbit je totiž speciální :-D.

Začnu tím, že v pátek třináctého, byl den, kdy jsme oslavila tří měsíce v Austrálii. Udělala jsem video z těch nejlepších fotek. Video je na mém facebooku, ale pokusím se ho dát i na youtube.

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří mě na této cestě podporují. Jsem za to moc vděčná. Ale teď k tomu, co tak vzrušujícího jsem dělala v průběhu mého dvanáctého týdnu (7.-13.10.2017) v Austrálii.

V sobotu jsme vstávali okolo čtvrté hodiny ranní a přichystali se na cestu. Tentokrát jsme ale necestovali na východ ale na západ, dál do vnitrozemí. Jeli jsme asi 3 hodiny (spala jsme) do Charlevillu, kde jsme šli na snídani do pekárny se strejdou Loreen. Po snídani jsme se vydali na další asi 2,5 hodiny dlouhou cestu do Quilpie. Krajina se pomalu začala měnit. Půda nabývala červenějších odstínů a vegetace ubylo. Občas jsme zastavili a udělali pár fotek. Člověk může v klidu stát uprostřed silnice, jelikož tam moc aut denně neprojede. Sice se moc často nestává, že tam člověk potká auto, ale my jsme díky zastávkám předjeli jedno auto třikrát.

V Quilpie jsme vysadili Grega u nemocnice, kde měl nějakou práci. Den předtím než jsme se vydali na cestu, bylo ve zprávách, že je v Quilpie invaze ptáků emu. Tak jsme se projely po městě a říkaly si, proč žádné nevidíme, když jich tam mělo být tolik. A najednou nám jeden stál před autem a my ho málem srazily. Byly jsme se projít po městě, koupily odznáčky a pohledy a zašly se podívat do obchodu s opály. Nic moc nebylo otevřené kvůli soutěži v Bowl klub. Loreen nám ukázala kostel, kde je oltář vykládaný opály. Nakonec jsme si zašly na pití do Bowl klubu. Když Greg skončil, jeli jsme na oběd a pak za město, kde jsme v 38°C a v džínech vyšplhali na kopeček zvaný Bolt Top. Byl odtamtud ten nejlepší výhled. Na závěr naší prohlídky po Quilpie jsme se jeli podívat na creek a na jezero.

Pak nás čekala další 2,5 hodiny dlouhá cesta do Charlevillu, kde jsme šli na večeři, měli jsme výborný steak se salátem a hranolky. Přespali jsme u Loreenina strejdy.

V neděli ráno jsme vstávali celkem brzy a měli jsme výbornou snídani – vejce, slaninu, smažené houby se špenátem, rajčata a tousty. Na devátou jsme se vydali do Bilby centra. Objednali jsme představení a pak jsme se vydali do města pro odznáčky a pohledy, vyfotili jsme se sochou klokana. Od deseti jsme byly na povídání o bilbys a pak jsme si mohly i jednoho pohladit, což bylo super, jsou extrémně měkounký. Při cestě zpět jsme vysadili Annu v Amby. Odpoledne jsem skypovala s tetou a večer jsme sledovali The Block a jedli zmrzlinu.

V pondělí se nic moc nedělo, ale měli jsme výbornou večeři v podobě klobásek, mačkaných brambor s dýní a zeleninou. Taky jsme skypovala s mamkou a zjistila, že ségra dostala rovnátka :-D.

V úterý večer jsem byla na Rotary a prodala jsem všechny lístky do tomboly, která bude součástí jedné školní akce.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!