Zdravím ze slunečného Queenslandu,

jelikož už mě přestalo bavit pořád sedět ve škole, vydala jsem se na výlet…..

Ne dělám si srandu, byli jsme na Rotary meetingu, což znamená, že místo nudného hlášení, co jsem dělala ve škole se se mnou vydáte na tropický ostrov.

Psal se čtvrtek 10. srpna a dvě neohrožené výměnné studentky z Outbacku se vydaly na pobřeží. Ty dvě studentky jsme byly (překvapivě) já a Anna Jelikož jsme daleko na východ, museli jsme na se vydat na cestu už ve čtvrtek, přestože camp začínal až v sobotu ráno. Ve čtvrtek odpoledne (po škole) mě a Annu vyzvedl prezident RC Mitchell s manželkou u Petera v práci. Což bylo okolo čtvrtý. Vydali jsme se směr Chinchilla. V malebném městečku Chinchilla jsme nabrali Sicilii, výměnnou studentku ze Švédska. S plným autem jsme se vydali na další 2,5 hodinovou cestu do velkého města. Čekala nás Toowoomba. Karina, super milá paní z Toowoomby, nás (Annu, Sicilii a mě) nechala strávit noc ze čtvrtka na pátek u ní doma. Její syn je na výměně ve Francii. Zkusila jsem TimTam, což jsou australské čoko-sušenky (v překladu kalorická bomba) s horkou čokoládou. Mňamka. Sice nezdravé ale luxusní. Chvíli jsme si povídaly, ale pak jsme šly do hajan, jelikož nás čekal velký den.

V pátek ráno jsme museli vstávat brzy, jelikož nás čekaly velká dobrodružství. Hned ráno jsme se byly podívat na koncert Patrickovi školní kapely. Bylo to něco jiného, než jsem očekávala. Místo tleskání, mávají rukama. Velmi zvláštní. Když kapela dohrála, nabraly jsme Patricka, který se vyhnul škole a jeli zpátky ke Karině domů, naložit věci. Tento úkol se ukázal jako pěkný oříšek. V autě nás jelo 6, takže půlka kufru byla zabraná sedadlem pro Patricka a na střechu jsme nemohli dát těžké věci. Naštěstí se to vyřešilo, akorát na Patricka hned po první zatáčce spadla lednička, ale naštěstí přežil. A jestli si říkáte, že neumím počítat a bylo nás jen pět, tak ne nebylo. Jelikož RC Toowoomba Garden City (klub, jehož členem je Karina) hostuje letos studenta, jeli jsme vyzvednout (15minut cesty) Emila z Dánska. Poté, co jsme naložili jeho věci a rychle okoukli Queens park, jsme se vydali na Picnic Point. Super krásné místo, krásné výhledy na město. Tam jsme si dali rychlou sváču a jeli za Karininým manželem do práce. Její manžel pracuje u LifeFlight, lékařská pomoc používající vrtulníky. Měli jsme prohlídku a dokonce jsme si mohli sednout do vrtulníku. Pecka.

Vydali jsme se na hodinovou cestu do velkého města – Ipswich. Toto město si pro nás přichystalo spoustu věcí, o kterých můžeme vyprávět. Karina nám zrovna vyprávěla o populaci tohoto města, a že tam žije spousta lidí, kteří jsou hůře vzdělatelní a že tam nerada jezdí.  Zastavili jsme na semaforech, když to všechno začalo. Z auta před námi vystoupil, ježíš. Ne, nedělám si srandu. Ten chlap měl dlouhý vlasy, bradku, na sobě měl něco jako bílý šaty, zlatobílou kápi a na nohou sandále.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!