Začneme sobotou, kdy jsme s Annou vařily pro mojí tehdy novou rodinu. Já se snažila udělat roštěnou s rýží. No podle receptu to znělo easy, ale nakonec se z toho vyklubal docela oříšek. Ze začátku to prostě nevypadalo, tak jak mělo. A to tak, že vůbec. Viděla jsem mamku připravovat tohle jídlo asi tisíckrát, ale prostě to nevypadalo stejně. Ten jednoduchý krok byla příprava rýže. Ta se prostě uvaří. Nakonec ale i maso s omáčkou dopadlo docela dobře. Když to asi po dvaceti minutách začalo vonět správně, bylo vyhráno. Na vzhledu nezáleží, ale na chuti a vůni ano. Anna dělala zase Kaiserschmann a jelikož to je moje oblíbený rakouský jídlo, myslím, že to nebylo naposled. Večeře nakonec dopadla docela dobře.

Celou neděli jsem strávila učením, jelikož v pondělí začínal můj týden plný testů a učení. Ano, hádáte správně další exam block. Čekala mě angličtina, matika, zeměpis a chemie. V neděli jsem dělala hlavně angličtinu a matiku. Ráno jsme byli na snídani u Big Rigu. Chtěli jsme jet do Moorelands nursery, ale v noci pršelo, tak jsme si nebyli jistý jestli bude otevřeno. Po dlouhý době jsem měla cappuccino.

V pondělí jsem měla test z angličtiny. Byla to první dvouhodinovka. Už doma jsme měli napsat článek o porovnávání dvacátých let v NY a v Paříži. Tak jsem to napsala a pak jsme si mohli vzít 100 slov z celého článku k tomu opravdovému testu. Mě osobně se můj článek moc líbil, ale co na něj řekne učitel se uvidí. Pak jsem musela ve škole zůstat ještě dvě hodiny, které jsem strávila matikou a koukáním na videa. Pak jsem mohla jít domů a pokračovat ve studiu tam.

Úterý bylo ve znamení čísel. Čekal mě čtyř hodinový test z matiky. I když jsem se na něj učila, tak jsem na pár otázek odpovědi nevěděla. Ale problém je ten, že si nemyslím, že ty otázky odpovědi měly. No ale nevadí, z matiky budu mít tři známky, takže to snad nějak půjde. Doma jsem se učila na zemák a chemii.

Ve středu jsme měla první dvouhodinovku volnou a tak jsem se učila na zeměpis. Ten byl totiž na programu na dalších 120 minut mého života. Řekla bych, že i tento test jsem nějak skoulela. Byl hlavně o infrastruktuře a globalizaci, tak jsem k tomu přihodila i něco ze života cestovatelky a výměnné studentky. Doma jsem se dala do nekonečného boje s chemií.

Čtvrteční ráno započal boj s osudem. Test z chemie. Tento test byl vypsán na dvě části a každá část na 2 hodiny. V první části jsem toho docela dost věděla (nejspíš), popsala jsem 8 stránek, což stačilo k tomu abych byla sama se sebou spokojená. Ale druhá část bylo peklo. Byly tam jenom 3 otázky a můžu s klidem říct, že jsem tomu moc nerozuměla. Nakonec jsem tam ale něco napsala a už jenom čekala na to až vyprší čas a já budu moct jít domů.

Pátek, poslední den školy. Sen každého školáka. Všechny moje učebnice byly odevzdané, takže jsem akorát přinesla počítač a nabíječku a vrátila to do IT kanceláře. Šli jsme na celoškolní mši do kostela. Což se pro mě dá popsat jedním slovem: nuda. Prostě tam něco povídali a předávali ještě nějaká ocenění. Okolo desáté jsme se dostali zpátky do školy. Převlíkla jsem se, ujistila, že je moje skříňka prázdná a šla do Royal na oběd s kamarádkami. Byla super sranda. Měli jsme jídlo a povídali jsme si. Doma jsem si za odměnu za zvládnuté čtvrtletí pustila film.

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!